Skip to main content

Premjers vienosies ar ZZS par atbalstu ES stabilitātei svarīgajiem līgumiem

Rīt, 29. februārī plkst. 10:00 Ministru kabinetā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un politisko partiju apvienības ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis parakstīs vienošanos par sadarbību Latvijas nacionālo interešu īstenošanai Eiropas Savienībā (ES).

Saskaņā ar šo vienošanos ZZS atbalstīs 25 ES valstu līguma par fiskālo disciplīnu un Eiropas Stabilitātes mehānisma izveides apstiprināšanu Saeimā. Savukārt premjers uzņemsies atbildību sarunās par ES budžetu 2014. – 2020. gadam stingri pastāvēt uz lauksaimniecības tiešmaksājumu ievērojamu palielināšanu un kohēzijas finansējuma saglabāšanu Latvijai.

Parakstīt šādu dokumentu V. Dombrovskis un ZZS Saeimas frakcijas deputāti vienojās 27. februārī, kad premjers tikās ar opozīcijas partijām, lai veidotu izpratni par Eiropas parādu krīzes pārvarēšanai nepieciešamajiem pasākumiem.

Pēc dokumenta parakstīšanas V. Dombrovskis dosies uz Briseli, lai piedalītos Eiropadomes sanāksmē, kur parakstīs 25 ES valstu līgumu par fiskālo disciplīnu, kurā valstis apņemsies ieviest budžeta veidošanas „zelta likumu”, tas ir – veidot sabalansētu budžetu. Līguma mērķis ir atjaunot ekonomisko izaugsmi un novērst parādu krīzes atkārtošanas nākotnē.

Šis līgums būs jāratificē valstu parlamentos, tāpat kā grozījumi Līguma par Eiropas Savienības darbību (Lisabonas līguma) 136. pantā, kas paredz Eiropas Stabilitātes mehānisma izveidi. Tas domāts eirozonas aizsargāšanai no pārmērīgu parādu izraisītas destabilizācijas. Lai šis mehānisms varētu uzsākt darbību, tas jāapstiprina visās 27 ES dalībvalstīs. Iemaksas Eiropas Stabilitātes mehānismā fondā veiks tikai eirozonas dalībvalstis.

Mediju ievērībai: Vienošanās tiks parakstīta Valsts kancelejas bibliotēkā 4. stāvā.
Mediju iespējas – foto, video, brīfings pēc dokumenta parakstīšanas.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

 

Dalies ar ziņu