Skip to main content

PS atklātā vēstule Rīgas Domes priekšsēdētājam

Jau vairākkārt esam vērsušies pie Jums ar lūgumu izvērtēt „Rīgas satiksmes” valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena atbilstību ieņemamajam amatam. Tomēr Jūsu nostāja līdz šim ir bijusi nemainīga – L. Bemhena nopelni ir tik lieli, ka viņam jāpaliek amatā, par spīti visam, kas ir noticis un notiek viņa vadītajā pašvaldības uzņēmumā.

Atklātie un ciniskie meli, ar kuriem saskārāmies sarunas laikā ar L. Bemhenu 24. maijā, mūs pārliecināja par to, ka šis cilvēks tomēr nedrīkst vadīt uzņēmumu, no kura darba atkarīgas cilvēku dzīvības.
Tādēļ vēršamies pie Jums Atklātā vēstulē, cerot, ka šoreiz iedziļināsieties notiekošajā.

Vispirms vēlamies jums īsi atgādināt faktus, kuri mums kalpoja kā pamats prasībai atlaist L. Bemhenu no ieņemamā amata: pēdējā laikā uzņēmums „Rīgas satiksme” nav spējis nodrošināt iekšējo kontroli, efektīvu darbību, nav spējis novērst apdraudējumu sabiedriskā transporta lietotāju veselībai un dzīvībai, par ko liecina gan negadījums ar bērniem, kas smagi cieta, izšļācoties ugunsdzēšamā aparāta saturam autobusā, gan konflikti ar biļešu kontrolieriem, gan autobusa avārija, kura notika tādēļ, ka vadītājs bija alkohola reibumā un kura prasīja vairāku pasažieru dzīvības.
RS interesi par negadījumu ar trīs gadus vecajiem dvīņiem, turklāt formālu, izrādīja tikai pēc PS RD frakcijas deputātes Antras Saknes vēstules RD Satiksmes departamentam un „Rīgas satiksmei”, un tas notika jau 10 dienas pēc negadījuma. Jautājums par RS atbildību un kompensāciju cietušo bērnu vecākiem joprojām netiek risināts, kaut gan cietušo bērnu vecāku advokāts iesniegumu par materiālo kompensāciju ir iesniedzis jau 25. aprīlī.

Savos iesniegumos centāmies pievērst Jūsu uzmanību arī pašvaldības uzņēmuma ciniskajai attieksmei pret iedzīvotājiem zilo viedkaršu jautājumā, kuras kādu laiku vienkārši nebija nopērkamas un tiem iedzīvotājiem, kuriem pienācās atlaides braukšanai sabiedriskajā transportā, nācās pirkt pilnas cenas biļeti. Mēs arī atgādinājām, ka par „Rīgas satiksmes” neprofesionālo vadības stilu liecina arī Valsts kontroles atzinums, ka ieviešot e-talonu, Rīga iztērējusi miljons latu vairāk, nekā bija nepieciešams. Tāpat arī brīdinājām, ka šobrīd nav skaidrs, kāda ir L. Bemhena loma korupcijas skandālā saistībā ar „Daimler” autobusu iegādi – jāatgādina, ka 117 autobusi tika iepirkti laikā, kad toreizējā Domes uzņēmuma „Tālava” vadītājs bija L. Bemhens.

Visu minēto iemeslu dēļ „Pilsoniskās savienības” Rīgas Domes frakcija uzaicināja L. Bemhenu uz sarunu, kurā piedalījās arī Rīgas Domes „Jaunā laika” frakcija un kura notika pirmdien, 24. maijā.

Sarunā ar Domes deputātiem un arī vēlāk ar žurnālistiem L. Bemhena sacītajā par „Rīgas satiksmes” un arī personīgi par viņa paša attieksmi pret autobusa avārijā bojā gājušo skolnieču vecākiem bija daudz melu un nepatiesības. L. Bemhens apgalvoja, ka personīgi ir atvainojies vecākiem savā, „Rīgas satiksmes” un arī Rīgas Domes vārdā. Viņa sacītais izskanēja arī TV5 ziņās 24. maijā plkst. 22.00. Ziņu sižetā bija arī saruna ar vienas bojā gājušās meitenes tēvu, kurš sacīja, ka vienīgais, ko darījusi „Rīgas satiksme” vairākas dienas pēc traģiskā gadījuma – piedāvājusi segt bēru izdevumus. Lai noskaidrotu patiesību, vērsāmies pie bojā gājušo meiteņu vecākiem un uzzinājām, ka rakstiski līdzjūtību un atvainošanos Domes vārdā esat izteicis tikai Jūs, Ušakova kungs. Ne „Rīgas satiksme”, ne L. Bemhens nav izteicis līdzjūtību un nav atvainojies ne rakstiski, ne arī mutiski. Vienīgais L. Bemhena minētais fakts, ko vecāki apstiprināja – kāds „Rīgas satiksmes” darbinieks viņiem ir zvanījis un piedāvājis segt bēru izdevumus.

Abos nelaimes gadījumos – gan ar cietušajiem trīsgadīgajiem dvīņiem, gan ar bojā gājušo skolnieču vecākiem – L. Bemhena attieksme ir bijusi vienaldzīga un klaji ciniska, uzņēmums kaut kādu interesi ir izrādījis tikai pēc Domes deputātu un preses iejaukšanās. Turklāt L. Bemhens nekautrēdamies meloja.

Tādēļ prasām Jums, Ušakova kungs, atcelt Leonu Bemhenu no ieņemamā amata, jo uzskatām, ka Leons Bemhens nav spējīgs pilnvērtīgi vadīt RP SIA „Rīgas satiksme”.

Rīgas Domes „Pilsoniskās savienības” frakcija 2010. gada 27. maijs

Dalies ar ziņu