Skip to main content

Publisku diskusiju ciklā uzklausīs sabiedrības viedokli par to, kādam jābūt Latvijas prezidentam

Partija VIENOTĪBA uzsāk publisku diskusiju ciklu “Kādam jābūt Latvijas prezidentam?”. Diskusiju mērķis ir uzklausīt sabiedrības – uzņēmēju, darba ņēmēju, studentu, vecākā gadagājuma cilvēku un citu sabiedrības grupu – viedokli par to, kādas īpašības, pieredzi, zināšanās un rīcību sagaidām no nākamā Valsts prezidenta.

Pirmā diskusija notiks rīt, 31.martā, uz sarunu par to, kādi mērķi un uzdevumi izvirzāmi nākamajam Valsts prezidentam, aicinot Rīgas aktīvo senioru alianses “RASA” biedrus. Diskusija notiks Rīgā, Šarlotes ielā 1b; tās sākums plkst.15.00.

Valsts prezidents ir viens no mūsu valsts simboliem. Prezidenta pienākumos ir gan pārstāvēt Latviju un tās intereses starptautiski, gan uzturēt iekšpolitisku līdzsvaru starp likumdevēju, valdību un sabiedrību. Prezidentam jāspēj iemantot kā ārvalstu politisko līderu, tā arī pašmāju sabiedrības cieņu un uzticību. Šī brīža ģeopolitiskajā situācijā ikviens no šiem uzdevumiem ir jo īpaši svarīgs, un politiķu pienākums ir, izraugoties nākamo Valsts prezidentu, ņemt vērā gan valstiskās prioritātes un uzdevumus, tostarp, nepieciešamību stiprināt valsts ārējās un iekšējās drošības un aizsardzības spējas, gan sabiedrības intereses, gaidas un viedokli.

Diskusiju ciklā iecerēts tikties ar dažādu nozaru sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, reģionu iedzīvotājiem, kā arī darba devējiem un studentiem. Turpmāko diskusiju norises vietas un laiki tiks precizēti.

Dalies ar ziņu