Skip to main content

RD amatpersonām jāuzņemas atbildība par konfrontācijām 16.martā; prasa Radzeviča atstādināšanu

Partijas VIENOTĪBA Rīgas frakcijas deputāti pieprasa Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča atstādināšanu no amata, šodien pēc tikšanās ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru, lēmuši frakcijas deputāti.

Domes lēmums saskaņot vienlaicīgi notiekošus konfrontējošus pasākumus ir politiska provokācija. Rīgas domes amatpersonas rīkojušās pretrunā likumam „Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, nenodrošinot mierīgu un cilvēka cieņai atbilstošu 16. marta pasākumu norisi, un tām jāatbild par savu rīcību, uzsver VIENOTĪBA.

Tikšanās laikā VIENOTĪBA norādīja, ka nav skaidrs, kāpēc Rīgas domes vadība ignorēja iepriekš no Drošības policijas saņemtos brīdinājumus par iespējamām nekārtībām. VIENOTĪBAS deputāti atgādināja, ka Rīgas dome citus gadus, kad apdraudējuma līmenis ir bijis zems, 16. marta pasākumus aizliedza, savukārt šogad rīkojusies pretēji.

Domei, saskaņā ar likumu bija iespējas noteikt citu vietu, laiku vai veidu šim pasākumam, piemēram, liegt izmantot skaņu pastiprinošas iekārtas, pauda VIENOTĪBAS frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Saskaņā ar likumu „Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” ir tiesības un pienākums novērst konfrontāciju, nosakot samērīgus ierobežojumus. Apvienības „Pret neonacismu” pikets traucēja iepriekš pieteiktā leģionāru gājiena mierīgai un cieņpilnai norisei.

“Uzskatu, ka Rīgas domes rīcība, neņemot vērā Drošības policijas atzinumu un neko nedarot, lai jau iepriekš novērstu konfrontāciju 16. martā, bija ciniska provokācija. Leģionāriem ir tiesības pieminēt savus kritušos un saskaņā ar likumu darīt to netraucēti. Pašvaldība varēja pārcelt antifašitu pasākumu pie Uzvaras pieminekļa vai vismaz pāris kvartālu tālāk. Pazemojošo situāciju pie Brīvības pieminekļa izraisīja izpilddirektora bezdarbība – viņam par to jāatbild,” uzsvēra VIENOTĪBAS Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Rīgas pilsētas izpilddirektors frakcijas sēdē taisnojās, ka tiesa vienmēr atceļ domes noteiktos aizliegumus, tomēr Vienotības frakcijas deputāti uzskata, ka tas ir nepamatoti, jo iespējamais apdraudējums katrā situācijā jāvērtē konkrēti un šoreiz pieteiktā skaņu aparatūra bija jāvērtē kā sevišķi apstākļi.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu