Skip to main content

RD frakciju bloks „Vienotība” rosina noteikt vienu par vides jautājumiem atbildīgo institūciju

Rīgas domes (RD) frakciju bloks „Vienotība” deputāti rosina novērst funkciju dublēšanos vides jautājumu risināšanā un noteikt vienu atbildīgo institūciju vides jautājumu sakārtošanai un vides politikas plānošanai pilsētā.

Deputāts Māris Puriņš (V) nosūtījis vēstuli RD priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, ar aicinājumu izveidot darba grupu, kuras uzdevums būtu izstrādāt labāko ar vides jautājumiem saistīto funkciju un uzdevumu apvienošanas modeli.

Šobrīd domē par vides jautājumiem atbildīgi ir vairāki departamenti, to funkcijas pārklājās, tas nozīmē, ka pašvaldības budžeta līdzekļi tiek tērēti neefektīvi un stratēģisko plānu izstrāde vides jautājumu sakārtošanā Rīgas pašvaldībā netiek veicināta, norādīts deputāt M. Puriņa vēstulē.

Deputāts jau vairākkārt vērsis uzmanību, ka Rīgai nav stratēģijas vides jautājumu sakārtošanā un tikusi novilcināta arī vides politikas dokumentu izstrāde.

„Atbildīgo ir daudz, bet atbildības nevienam, tādēļ gaiss Rīgā joprojām ir viens no netīrākajiem Eiropā”, norāda deputāts M. Puriņš.

Lai gan vides nozarei finansējums kopumā samazinājies, tomēr šobrīd Rīgā tiek ieviesti vairāki ar vides aizsardzību un dabas vides attīstību saistīti projekti daudzu miljonu latu apmērā no Eiropas Savienības līdzekļiem, tādēļ vides jautājumu sakārtošana var izrādīties gards kumoss.

„Dzirdēts, ka vides nozari Rīgā pilnībā pārņemt vēlētos Pilsētas attīstības departaments, bet vai tas ir lielo projekta naudu dēļ vai arī Jansona kungs uzskata sevi par kompetentāku vides jautājumos nekā visa Vides pārvalde Mājokļu un vides departamentā”, neizpratnē ir deputāts M. Puriņš.

Rīgas domes (RD) frakciju bloks „Vienotība” deputāti sola sekot līdzi turpmākajai RD vadības rīcībai, lemjot par vides jautājumu sakārtošanu pilsētā un atbildīgās institūcijas noteikšanu vides politikas realizēšanā Rīgas pilsētā.

Papildus informācija:
Māris Puriņš
Tālr.: 25486000

Ziņu sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko
Partijas Jaunais laiks Rīgas domes deputātu frakcijas referente
26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu