Skip to main content

RD frakciju bloks „Vienotība”: Ušakovs apšauba izglītības kvalitāti Rīgas skolās

Bloka „Vienotība” deputāti Rīgas domē pieprasa publiskot informāciju, par to, kuri rajoni Rīgā uzskatāmi par depresīviem un, kuras skolas nevar nodrošināt kvalitatīvu latviešu valodas apguvi skolās kā to paudis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Publiskajā telpā Rīgas domes priekšsēdētājs sniedzis informāciju, ka Rīgā „depresīvajos rajonos, kur mācās nabadzīgāku ģimeņu bērni, ar skolotājiem ir problēmas, un varbūt skola būtu lēmusi 55/45, jo nav skolotāju. Bet tādu iespēju nedeva un izglītības kvalitāte daudzas skolas krīt. Un depresīvā rajonā, kur mācās trūcīgu cilvēku bērni, viņi neiegūst tādu izglītību, ar kuru kaut ko var tālāk darīt.”

Deputāti pieprasījuši Izglītības, kultūras un sporta komitejas (Komiteja) priekšsēdētājai Eiženija Aldermanei izskatīt šo jautājumu Komitejas sēdē un informēt par situāciju Rīgas pilsētas izglītības iestādēs un to spēju nodrošināt kvalitatīvu izglītību.

„Ja RD priekšsēdētājs ir paziņojis, ka Rīgā šādi „geto rajoni” ir un, ka skolās netiek nodrošināta likumā noteiktā izglītības kvalitāte, tad deputātiem ir jāzina kur tādi ir, lai varam šādu situāciju novērst”.

Bloka „Vienotība” deputāti uzskata, ka Komitejas sēdē jāsaņem skaidrojums par pausto informāciju un jāapspriež iespējamie risinājumi.

Papildus informācija:
Baiba Brigmane, mob. 29285010
Jānis Mārtiņš Zandbergs, mob. 26540531

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko
Partijas Jaunais laiks Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

Dalies ar ziņu