Skip to main content

RD opozīcija: deputāts vēršas prokuratūrā par aizdomīgo a/s Ceļu pārvalde darījumu

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Pilsoniskā savienība” un „Jaunais laiks” deputāts Māris Puriņš ir vērsies LR Prokuratūrā ar lūgumu veikt pārbaudi par a/s „Ceļu pārvalde” darījumu, neizdevīgi iegādājoties karjeru Engures novadā, samaksājot par to teju Ls 700 000.

Lai detalizēti izvērtētu pieņemtā lēmuma motivāciju un ekonomisko pamatojumu notikušajam darījumam par grants karjera iegādi, deputāts ar iesniegumu vērsās a/s „Ceļu pārvalde” ar lūgumu izsniegt kapitālsabiedrības valdes un padomes sēžu protokolus, kuros tika pieņemts lēmums par karjera iegādi. Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums nosaka, ka deputātam savā vēlēšanu apgabalā ir tiesības iepazīties ar pašvaldības uzņēmējsabiedrību dokumentāciju, kas skar attiecīgās pašvaldības intereses, taču sabiedrība nepamatoti noslepenojusi no deputātiem šo informāciju un atteicās deputātam izsniegt pieprasītos dokumentus.

„Notikušajā grants karjera iegādē ir saskatāmas koruptīva darījuma pazīmes un atteikums iepazīties ar darījuma dokumentiem aizdomas vēl vairāk pastiprina”, uzsver deputāts Puriņš. Tāpat deputāts cer, ka vēršanās prokuratūrā ļaus panākt šī jautājuma tiesisku risinājumu un liks saukt pie atbildības amatpersonas, kas ir atbildīgas par līdzekļu izšķērdēšanu.

 

Dalies ar ziņu