Skip to main content

RD opozīcija: domes vadība šķērdē pašvaldības līdzekļus

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Jaunais laiks” (JL) un „Pilsoniskā savienība” (PS) deputāti uzskata, ka RD vadība kārtējo reizi „bīda” projektus, neiedziļinoties un neizpētot ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu un neuzklausot uzņēmējus Saktas ziedu tirdziņa būvniecības jautājumā.

Šodien, Pilsētas īpašumu komitejas sēdē, tika skatīts jautājums par būvprojekta „Puķu tirgus paviljoni Vērmanes dārzā pie Tērbatas ielas nodošanu – pieņemšanu”. Opozīcijas deputāti uzskata, ka šis jautājums nav izvērtēts un izdiskutēts, lai pieņemtu lēmumu un iebilst pret šī projekta virzīšanu. Plānotā būvprojekta izmaksu tāme sastāda Ls 800 tūkst. latus. Deputāti lēš, ka šāda summa par pagaidu būvi ir neadekvāti liela. Tāpat joprojām nav skaidrības, kur iecerētā projekta īstenotājs RP SIA „Rīgas nami” ņems vajadzīgās finanses projekta realizācijai.

RD vadības virzītais projekts paredz pārtraukt esošos nomas līgumus ar puķu tirgotājiem un slēgt jaunus, visticamāk, tas nozīmē to, ka nomas maksa tiks būtiski paaugstināta, jo RP SIA „Rīgas nami” vēlēsies strādāt ar peļņu.

Opozīcijas deputāti šodien pameta Pilsētas īpašuma komitejas sēdi, tādējādi protestējot pret šāda projekta turpmāko virzību. Vajadzīgo balsu kvorumu, pēc ilgākas gaidīšanas nodrošināja Rīgas mērs un lēmuma projekts par būvprojekta „Puķu tirgus paviljoni Vērmanes dārzā pie Tērbatas ielas” nodošanu-pieņemšanu” turpina virzību domes gaiteņos.

Dalies ar ziņu