Skip to main content

RD opozīcija: par pieļautajiem pārkāpumiem a/s „Ceļu pārvalde” darbībā jāatlaiž kapitālsabiedrības padome

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju par a/s „Ceļu pārvalde” veikto darījumu, kurā pārvalde iegādātājās karjeru „Kalāči”, maksājot par to nesamērīgi augstu cenu, Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Jaunais laiks” (JL) frakciju deputāti pieprasa Rīgas domes priekšsēdētājam atcelt a/s „Ceļu pārvalde” padomi.

Deputāti uzskata, ka a/s „Ceļu pārvalde” padome nav veikusi savus tiešos darba pienākumus un nav izvērtējusi šī darījuma ekonomisko pamatotību un pieprasījusi kvalitātes apliecinājumus, jo ģeoloģijas un ceļu būves eksperti ir secinājuši, ka iegādātā karjera zemes dzīļu materiāls nav izmantojams ceļu būvē. Tāpat arī nekustamo īpašumu nozares speciālisti ir apliecinājuši, ka cena, kas maksāta par karjera iegādi, nav adekvāta šā brīža tirgus situācijai.

A/S „Ceļu pārvalde” padomes sastāvā šobrīd darbojas RD deputāti – Sergejs Zaļetajevs (SC), Raimonds Timma (LPP/LC), Dainis Turlais (LPP/LC), Igors Solovjovs (SC), Igors Kuzmuks (SC).

Atgādinām, ka a/s „Ceļu pārvalde” pērn Engures novadā ir iegādājusies karjeru „Kalāči”, samaksājot par to teju Ls 700 000, taču plānotie grants un smilts ieguves darbi joprojām nav uzsākti.

Ņemot vērā, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ir pašvaldības kapitāla daļu turētājs, atsaucoties uz likumu „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām”, domes priekšsēdētājam ir tiesības atcelt a/s „Ceļu pārvalde” padomi.

Dalies ar ziņu