Skip to main content

RD opozīcija: rīdzinieki par ūdeni pārmaksā vidēji 50%

Pēc politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju „Pilsoniskā savienība” un „Jaunais laiks” deputāta Valda Gavara priekšlikuma veidos darba grupu, kas izstrādās vienotu un precīzu ūdens patēriņa skaitītāju ieviešanas sistēmu Rīgas pilsētas pašvaldībā. Deputāts Gavars ir secinājis, ka godīgie rīdzinieki šodien vismaz uz pusi pārmaksā par patērēto ūdeni.

Uz komitejas sēdi uzaicinātie eksperti – fiziķi, deputātiem stāstīja par aprēķiniem, kas nosaka, ka starpība starp mājas kopējo skaitītāju un iedzīvotāju individuālajiem skaitītājiem nav iespējama lielāka par 10%. Reālā situācija ir tāda, ka atšķirība starp mājas kopējo ūdens patēriņa rādītāju un iedzīvotāju individuālajiem skaitītājiem atšķiras par 50%, vietām – pat par 80%.

RD opozīcijas deputāts V. Gavars uzskata, ka visos dzīvokļos ir jāuzstāda vienādi C kategorijas ūdens patēriņu skaitītāji un skaitītājiem jāpievieno elektroniska sistēma, kas ļauj ūdens rādītājus dzīvokļos nolasīt attālināti: „Šodien apzinīgie rīdzinieki sedz ūdens patēriņa starpību, kas, iespējams, rodas, atsevišķu negodīgu iedzīvotāju dēļ, savlaicīgi nenododot ikmēneša ūdens skaitītāju rādītājus. Tāpat ūdens zuduma starpība mājās rodas arī tādēļ, ka netiek ievēroti uzstādīto ūdens skaitītāju vertificēšanas termiņi un tiem ir dažādas precizitātes.” Kā vienu no lielākajām problēmām lielajiem ūdens zudumiem daudzdzīvokļu mājās, deputāts min negodīgo rīdzinieku manipulācijas ar ūdens skaitītājiem, ar mērķi samazināt patērētā ūdens daudzumu.

RD Mājokļu un vides komitejas deputāti šodien nolēma izveidot darba grupu, kas trīs mēnešu laikā izstrādās plānu, kas pēc iespējas ātrāk un ekonomiskāk ļaus pāriet uz vienotu un precīzu ūdens patēriņa skaitītāju ieviešanas sistēmu Rīgas pilsētas pašvaldībā. Plānots, ka darba grupā strādās RD Mājokļu un vides departamenta darbinieki, RP SIA „Rīgas ūdens” pārstāvji, nozares eksperti – fiziķi un pieredzējuši namu apsaimniekotāji.

Dalies ar ziņu