Skip to main content

RD priekšsēdētājs novilcinājis pārbaudes veikšanu RP SIA „Rīgas satiksme”

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju Jaunais laiks un „Pilsoniskā savienība” deputāti ir sašutuši par RD priekšsēdētāja komentāriem saistībā ar izskanējušo informāciju par SIA „Rīgas satiksme” valdes locekļiem nepamatoti izmaksātām kompensācijām, kā rezultātā kapitālsabiedrībai nodarīti zaudējumi vismaz 50 000 latu apmērā.

Iepazīstoties ar sarakstes dokumentiem, deputāti secina, ka RD priekšsēdētājs novilcinājis jautājuma izskatīšanu, jo dokumentu aprite notikusi ļoti gausi.

Vēstule no Korupcijas novēršanas un apkarošanas (KNAB) RD saņēma 2010. gada 19. jūlijā, bet N. Ušakova kungam bija vajadzīgs gandrīz pusgads, lai nosūtītu atbildi, kurā informē par plāniem veikt tematisko pārbaudi pašvaldības uzņēmumā „Rīgas satiksme” (RS) 2011. gadā, nenorādot konkrētu datumu.

Lai gan N. Ušakovs informē sabiedrību, ka uzdevis pārbaudīt RS jau pērnā gada decembrī, tomēr RD Audita un revīzijas pārvalde darbu uzsākusi vien š.g. 7. janvārī.

Pašvaldības uzņēmums RS publiskajā telpā informē, ka nav saņēmis Valsts darba inspekcijas atzinumu, tomēr 2010. gada 25. augustā RS sniegusi savu paskaidrojumu par nepamatoti izmaksātajām kompensācijām Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājam V. Baraņņikam, kurš acīmredzot izvērtējot saņemto informāciju, 2010. gada 14. decembrī nolēmis pārsūtīt vēstuli domes priekšsēdētājam.

Neraugoties uz to, ka jau vairākus mēnešus N. Ušakovam bija informācija no KNAB par iespējamiem pārkāpumiem un samilzušajām problēmām pašvaldības uzņēmumā „Rīgas satiksme”, tas neatturēja domes priekšsēdētāju ar lielākā kapitāldaļu turētāja tiesībām 2010. gada decembra pēdējās dienās pagarināt L. Bemhena pilnvaru termiņu.

2009.gada aprīlī Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju Jaunais laiks un „Pilsoniskā savienība” deputāti prasīja no amata atbrīvot RP SIA „Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu un valdi.

Dalies ar ziņu