Skip to main content

RD „Vienotība”: Amerika biedrībai jāpublisko nostāja par gaidāmo referendumu

Rīgas domes (RD) „Vienotība” deputāti aicina biedrības „Gods kalpot Rīgai” vadītāju Andri Ameriku (LPP/LC) darīt zināmu sabiedrībai biedrības izvēli, kā balsot 18. februārī gaidāmajā referendumā par valsts valodas statusa piemērošanu krievu valodai .

Tā kā ir zināms, ka biedrība tuvākajā laikā pārtaps par partiju, kura startēs Rīgā nākamajās pašvaldību vēlēšanās, kā arī tas, ka biedrības rindās ir vairāki sabiedrībā labi pazīstami Latvijas kultūras cilvēki, rīdziniekiem ir tiesības zināt šīs biedrības nostāju jautājumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, skaidro RD deputāti. Ja latviešu inteliģences pārstāvji, kuri pievienojušies biedrībai atbalsta latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, tad rodas jautājums, kādēļ Amerika kungs tik dedzīgi aizstāv Saskaņas centru Rīgas domē, kura pārstāvji jau paziņojuši, ka referendumā balsos par krievu valodu kā otro valsts valodu.

Kā zināms, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) jau publiskojis savu nostāju un informējis sabiedrību, ka gaidāmajā referendumā balsos par krievu valodu kā otro valsts valodu.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu