Skip to main content

RD „Vienotība”: esam gandarīti par Ušakova atbalstu savam priekšlikumam; atbalstām Ušakova izteikto neuzticību Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājam

RD bloka „Vienotība” deputāti ir gandarīti, ka viņu rosinātais priekšlikums Rīgas sabiedriskos transporta līdzekļus aprīkot ar iekārtām divriteņu pārvadāšanai, ir guvis Rīgas domes priekšsēdētāja atbalstu. Kā zināms, Ušakovs medijos ir izplatījis informāciju, ka līdz pavasarim ir uzdevis Rīgas satiksmei aprīkot sabiedriskos transportlīdzekļus ar iekārtām riteņu pārvadāšanai.

Oktobrī, pēc incidenta, kad Rīgas sabiedriskā transporta kontrolieri no autobusa izsēdināja pusaudzi, kas autobusā veda salūzušo divriteni, frakciju bloka „Vienotība” deputāti Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā rosināja skatīt jautājumu un izvērtēt iespēju aprīkot sabiedriskos transportlīdzekļus ar velosipēdu turētājiem.

Taču tā vietā, lai atbildīgajā komitejā skatītu jautājumu pēc būtības, koalīcijas deputāti ar komitejas vadītāju Vadimu Baraņņiku (SC) priekšgalā, noraidīja Vienotības rosināto priekšlikumu, uzskatot, ka riteņbraucējiem ir jāizvērtē savas spējas pirms sēsties uz divriteņa un gadījumā, ja salūzt divritenis, riteņbraucējam jābrauc ar taksi nevis ar sabiedrisko transportu. Komitejā Baraņņiks rosināja uzsākt informatīvu kampaņu, kuras laikā informētu rīdziniekus, kā pareizi iepakot divriteni plēvē, lai to būtu iespējams pārvadāt autobusu salonā. Informatīvās kampaņas izmaksas tika lēstas apmēram Ls 15 000.

Šobrīd saskaņā ar pārvadātāja noteikto kārtību, velosipēdu atļauts pārvadāt tajā gadījumā, ja tas ir iesaiņots vai iepakots pārvalkā, kastē vai plēvē.

„Ušakova atbalsts mūsu priekšlikumam liecina par to, ka pats domes priekšsēdētājs nav pārliecināts par atbildīgās komitejas vadītāja kompetenci, tādēļ esam gatavi atbalstīt Ušakovu Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītāja maiņai”,
norāda Vienotības deputāti, uzskatot, ka komiteju jāvada cilvēkam, kurš ir ieinteresēts risināt satiksmes problēmas rīdzinieku interesēs.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība" deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu