Skip to main content

RD „Vienotība”: Iespējams, iestādes vadītāja acu krāsa nosaka Burova izvēli par labu kādas izglītības iestādes remonta uzsākšanai

RD Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs, pēc personīgas tikšanās ar izglītības iestādes vadību izlemj, kura Rīgas skola tiks remontēta un kura nē, satraukumu pauž RD „Vienotība” deputāti.

Šodien, Izglītības kultūras un sporta komitejas sēdē, skatīts formāls ziņojums par RD Īpašuma departamenta ieplānotajiem remontdarbiem Rīgas pilsētas izglītības iestādēs 2012. gadā.

RD „Vienotība” deputāti norāda, ka iepriekšējo gadu kārtība, kad Izglītības, kultūras un sporta departaments izstrādāja remontdarbu pieteikumu plānu, ņemot vērā izglītības, kultūras un sporta attīstības tendences un nākotnes ieceres, t.sk. optimizāciju, bērnudārza telpu ierīkošanu skolās utml., un to nosūtīja Īpašuma departamentam saskaņošanai un turpmākai realizēšanai Rīgas pašvaldības piešķirtā budžeta ietvaros, bija veiksmīga, pārredzama un plānota ilgtermiņā.

Pēdējo četru gadu laikā, remontdarbus plāno vienīgi Īpašuma departaments, ne Izglītības, kultūras un sporta departamentam, ne Izglītības, kultūras un sporta komitejai nav iespēju veikt izmaiņas O. Burova izstrādātajā plānā.

Remontdarbu sakarā deputāti novērojuši pēdējo gadu tendenci, ka dažas skolas, piemēram, Rīgas Rīnūžu vidusskola, Rīgas 95. vidusskola, Rīgas Ostvalda vidusskola u.c., iekļautas „īpašo” skolu sarakstā, tās Burova remontdarbu plānos iekļautas jau vairākus gadus pēc kārtas.

Iepirkumu konkursa nolikumos par veicamajiem remontdarbiem skolās un bērnudārzos ir daudz „viltīgas” informācijas. Nav skaidrs kādu iemeslu dēļ, piemēram, 12 Rīgas skolu virtuvju renovācija iekļauta vienā iepirkuma paketē, vai tiešām visās iestādēs ir tipveida projekti un iepirkums paredzēts kādam konkrētam uzņēmumam, neizpratnē ir deputāti.

Papildus informācija:
Elmārs Vēbers
Tālr.: 26335652

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Rīgas domes deputātu frakciju bloka „Vienotība” referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu