Skip to main content

RD VIENOTĪBA lūgs VARAM apturēt RD noteiktos ierobežojumus saziņai ar vēlētājiem

Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes (RD) deputāti lūgs Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijai apturēt RD pieņemtos grozījumus saistošajos noteikumos par reklāmu, izkārtņu un citu informatīvo materiālu izvietošanas kārtību Rīgā, kas paredz ierobežot priekšvēlēšanu reklāmu izvietošanu Rīgā.

RD pieņemtie noteikumi, kas paredz būtiski ierobežot politiķu saziņu ar vēlētājiem, ir nepieņemami, apdraudot Satversmē noteiktās pamattiesības, norāda RD VIENOTĪBA.

„Selektīvā izvēle, nosakot Rīgas apkaimes, kur aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus, liecina, ka SC pēc iepriekšējo vēlēšanu rezultātiem pētījis, kur dzīvo viņu atbalstītāji. Reklāmas drīkstēs izvietot tur, kur ir daudz SC atbalstītāju un nedrīkstēs tur, kur šī atbalsta nav. Savukārt administratīvo resursu SC acīmredzot izmantos nekautrējoties. SC vēlas noturēties pie varas par katru cenu,” norāda VIENOTĪBAS Rīgas saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Ēlerte norāda, ka priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumiem jābūt samērīgiem.

„Reklāmas aizliegums televīzijā ir loģisks un pieņemts garā diskusiju procesā, jo lielā reklāmu nauda deformēja vēlēšanu procesu. Taču tikties ar vēlētājiem, iepazīstināt ar savu programmu un skaidrot savu nostāju ir politiķu pienākums. RD pieņemtie noteikumi ierobežo vēlētāju tiesības uzzināt partiju piedāvājumus,” pauž politiķe.

„Saistošajos noteikumos noteiktais aizliegums nav samērīgs un vienlīdzīgs, tas ir mēģinājums ar administratīvajiem resursiem ietekmēt vēlēšanu rezultātu. Mēs varētu piekrist tam, ka agresīva reklāma ne tikai politiska) jāaizliedz visā pilsētā, bet politiskās partijas telts pilsētā nekādā gadījumā nevar tikt interpretēts kā uzbrukums vēlētājiem”, savu nostāju pauž RD VIENOTĪBA frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Šāds ierobežojums ir pretrunā ar Satversmes pamattiesībām, vārda brīvības jautājumiem, norāda VIENOTĪBAS Rīgas saraksta līdere.

„SC Rīgā cenšas ieviest Maskavas kārtību, bet par to, ka Latvija ir demokrātiska valsts, kurā ievēro vārda brīvību, mēs izlēmām jau deviņdesmito gadu sākumā, atjaunojot savu valsti,” uzsver Ēlerte.

Vairāk informācijas:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko
partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu