Skip to main content

RD „Vienotība”: neatbalstot bezmaksas braukšanu arodskolu skolēniem, Saskaņas centra vadītā Rīgas dome dala Rīgas skolēnus

Izskatot priekšlikumu par papildus līdzekļu piešķiršanu Rīgas satiksmei, lai no septembra Rīgas 5. – 12. klašu skolēni sabiedriskajā transportā varētu braukt bez maksas, Rīgas domē valdošā koalīcija noraidīja RD frakcijas „Vienotība” deputātu priekšlikumu piešķirt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā arī arodskolu skolēniem. „Domes valdošā kliķe, noraidot mūsu priekšlikumu, ir parādījusi, ka Rīgā tiek dalīti skolēni. Arī arodskolu skolēni patiesībā ir tie paši vidusskolēni, tikai papildus vidējai izglītībai viņi apgūst arī kādu profesiju”, norāda RD frakcija „Vienotība”.

RP SIA „Rīgas satiksme” ir aprēķinājusi, ka zaudējumi, kas uzņēmumam varētu rasties par 5. – 12. klašu skolēnu pārvadāšanu bez maksas sabiedriskajā transportā, gadā varētu sastādīt apmēram 3.168 milj. latu, taču ne RD Satiksmes un transporta komitejas vadība, ne pārstāvji no RP SIA „Rīgas satiksme” nevarēja atbildēt, cik tad īsti skolēnu ir plānots pārvadāt par šādu summu.

„Šodienas balsojums Satiksmes un transporta lietu komitejā parāda Rīgas domes vadības nevienlīdzīgo attieksmi pret skolēniem”.

Tāpat RD opozīcija atgādina, ka ir uzdevusi RP SIA „Rīgas satiksme” veikt aprēķinus, lai noskaidrotu, vai Rīgā nebūtu izdevīgāk pāriet uz bezmaksas braukšanas Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā.

„Jau šobrīd katrs rīdzinieks, neskatoties uz to, viņš izmanto vai neizmanto pilsētas sabiedrisko transportu, ar saviem nodokļiem Rīgas pilsētai, uztur Rīgas satiksmi. Tādēļ būtu tikai godīgi ikvienam Rīgas nodokļu maksātājam piešķirt bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā”, uzskata Vienotības frakcija.

Kā zināms, 2012. gadā Rīgas pilsētas pašvaldības dotācija Rīgas satiksmei ir 50.9 miljoni latu, kas sastāda divas trešdaļas no Rīgas satiksmes kopējā gada budžeta. Un nav izslēgts, ka Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta grozījumos RP SIA „Rīgas satiksme” prasīs vēl palielināt pašvaldības dotāciju.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes bloka "Vienotība" deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

Dalies ar ziņu