Skip to main content

RD „Vienotība”: RD jālikvidē institūcija, kas radīta, lai kāds izskatītos labāk

Rīgas domes (RD) frakciju bloka „Vienotība” deputāti pieprasa likvidēt RD Investīciju un uzņēmējdarbības veicināšanas padomi (Padome) norādot, ka „pirmās partijas „mega” projektu institūcijas” ideja „izgāzusies”.

Ar „vērienu” izveidotā Padome sanākusi vien dažas reizes un investīciju piesaiste nav notikusi, arī uzņēmējdarbība nav atbalstīta, gluži pretēji, Rīgas dome nav īstenojusi daudzus projektus.

Piemēram, lai ierīkotu autobusu stāvvietas Rīgas vēsturiskā centra apkārtnē nav nepieciešams izveidot īpašu institūciju, kurā piedalās arī Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs, tas ir Satiksmes departamenta pamatuzdevums, bet politisku lēmumu pieņem Satiksmes un transporta lietu komiteja, uzskata RD „Vienotība" deputāti.

Varu pārņēmušais Andris Ameriks, Šlesera partijas biedrs, Rīgas domes portālā klāsta: „Ja kāds ierēdnis, pretēji Padomes lēmumam, tomēr nepamatoti bremzēs pilsētai nozīmīgu projektu paātrinātu virzību, tad pirmajā reizē saņems brīdinājumu, bet pēc atkārtota šāda gadījuma varēs meklēt darbu citur. Ierēdņiem jāzina, ka mēs elposim viņiem pakausī”.[1]

Rīgas pašvaldības uzņēmums „Rīgas pilsētbūvnieks” jau 2010. gada janvārī ziņoja par Rīgas pilsētas ieguvumiem, kā tiešos ieguvumus norādot ieņēmumus no starptautisku konferenču un izstāžu organizēšanas, uzlabotu infrastruktūru, tūristu skaita pieaugumu un jaunu darba vietu radīšanu, ja tiktu īstenots vērienīgs izstāžu un konferenču centra būvniecības projekts teritorijā pie starptautiskās lidotas „Rīga”.
 
SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētājs Ivars Gaters tolaik lielījās, ka spēšot piesaistīt šim projektam nepieciešamās investīcijas un uzņēmumam ir nepieciešamā kapacitāte un pieredze, gan šādas būvniecības veikšanā, gan apsaimniekošanā, gan sadarbībā ar privātajiem partneriem.

Vēl dažas dienas un kopš Padomes sēdes, kurā tika pieņemts konceptuāls lēmums uzsākt izstāžu un konferenču centra būvniecību Rīgas pilsētā, tomēr tālāk par 35ha pašvaldības zemju ieguldīšanu „Rīgas Pilsētbūvnieks” pamatkapitālā neesam tikuši, tagad jau padomā nākamie „mega” projekti, informē RD „Vienotība” deputāti.

Ja varētu ticēt A. Amerika (LPP/LC) teiktajam, tad šķiet, ka Gatera kungam jau sen jāmeklē darbs citur un ne tikai viņam, viedokli pauž deputāti.

Par atbalstu uzņēmējiem, šobrīd pie varas esošais LPP/LC un SC tandēms, vispār nedomā un nav domājis, tikai skaisti runā.

Lūk, piemērs – uzņēmējs sūdzas, ka pat tik vienkāršu jautājumu kā, stāvvietas ierīkošanu pie kādas pieczvaigžņu viesnīcas Vecrīgā, jau ilgstoši neizdodas atrisināt, jo Rīgas domē neizdodas atrast atbildīgo, bet pie viesnīcas uzstādīta ceļa zīme „Apstāties un stāvēt aizliegts”.

Pēdējā gada laikā, ne par investīcijām, ne uzņēmējdarbību RD domāts nav, to liecina arī fakts, ka pēdējā Padomes sēde notikusi 2011. gada martā, lai gan domes apstiprinātā Padomes nolikumā noteikts, ka padome jāsasauc ne retāk kā reizi trijos mēnešos.

Rīgas domes priekšsēdētājs un Finanšu un administrācijas lietu komitejas vadītājs Nils Ušakovs nav apmeklējis nevienu Investīciju un uzņēmējdarbības veicināšanas padomes sēdi.

Papildus informācija:
Māris Puriņš, tel. nr. 25486000
Olafs Pulks, tel.nr. 29450254

Ziņu sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu