Skip to main content

RD Vienotība: Rīgas svētkiem tērēs pusmiljonu, bet atbildīgais departaments nevar paskaidrot, kā tiks tērēts pašvaldības piešķirtais finansējums

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti ir pārsteigti, ar kādu vērienu šogad Rīgas pilsētas pašvaldība organizē Rīgas svētkus. Turklāt, Rīgas domes atbildīgām amatpersonām nemaz nav visu Rīgas svētku ietvaros organizēto pasākumu koncepcijas un departamenta pārstāvji nespēj deputātiem paskaidrot, kādiem pasākumiem un mērķiem tiks tērēta Rīgas pašvaldības piešķirtā nauda.

Krastmalā paredzēts tirgoties vien lieliem ēdināšanas uzņēmumiem, jo ieplānotas tirdzniecības vietas 5×5 metri, par kurām tirgotājam jāmaksā 864 latus. Uz jautājumu – vai nebūtu lietderīgi noteikt kritērijus, lai izvēlētos dažādus tirgotājus, piemēram, individuālos tirgotājus, kuri piedāvātu iespēju iegādāties piparkūkas vai cukura gaiļus, deputāti saņēma atbildi, ka Rīgas svētkos visi vēloties tikai paēst.

Tāpat Vienotības bloka deputāti uzzināja – lai kļūtu par pasākuma mākslinieciskās koncepcijas izstrādātāju Andrejs Ēķis un Niks Volmārs devušies pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova un viss nokārtots.

Izbrīnu raisīja arī tas, ka Rīgas svētku programmā iekļauts pasākums uz AB dambja „MAGIC SAND RIGA 2011”, kurš atklāts jau jūnija sākumā un darbosies līdz 12. septembrim, un kuram no domes piešķirti papildus 4000 latu, tomēr Kultūras pārvaldes vadītāja nespēja atbildēt kādiem mērķiem nauda piešķirta.

Aicinot uz tikšanos Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvjus, deputāti bija lūguši sagatavot plašu izklāstu par pasākumu izdevumu tāmēm, tomēr atklājās, ka liela daļa informācijas nemaz nav iekļauta un pēc vairākkārtējiem jautājumiem, tika solīts pasākumu tāmes sagatavot līdz pirmdienai.

Deputāti šodien tikās ar Kultūras pārvaldes vadītāju Dzintru Šmitu un Koncertzāles „Ave sol” direktori Zandu Ķergalvi.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko
Partijas Jaunais laiks
Rīgas domes deputātu frakcijas referente,
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu