Skip to main content

RD „Vienotība”: Ušakovs sajutis pašvaldības vēlēšanu tuvumu un sāk realizēt Vienotības priekšlikumus

RD bloka „Vienotība” deputāti ir gandarīti, ka viņu rosinātais priekšlikums bez maksas pārvadāt velosipēdus Rīgas sabiedriskajā transportā, beidzot tiks realizēts un jau tuvākajā laikā Rīgas pilsētas pašvaldība atļaus bez ierobežojumiem un bez maksas pārvadāt divriteņus pilsētas sabiedriskajā transportā.

Oktobrī, pēc incidenta, kad Rīgas sabiedriskā transporta kontrolieri no autobusa izsēdināja pusaudzi, kas autobusā veda salūzušo divriteni, frakcijas „Vienotība” deputāti Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā rosināja skatīt jautājumu, lai risinātu jautājumu par velosipēdu pārvadāšanu pilsētas sabiedriskajā transportā.

Taču tā vietā, lai atbildīgajā komitejā skatītu jautājumu pēc būtības, koalīcijas deputāti ar komitejas vadītāju Vadimu Baraņņiku (SC) priekšgalā, noraidīja Vienotības rosināto priekšlikumu, uzskatot, ka riteņbraucējiem ir jāizvērtē savas spējas pirms sēsties uz divriteņa un gadījumā, ja salūzt divritenis, riteņbraucējam jābrauc ar taksometru nevis ar sabiedrisko transportu. Tāpat SC deputāti ierosināja uzsākt informatīvu kampaņu, kuras laikā mācītu rīdziniekus pareizi plēvē iepakot divriteņus. Informatīvajai kampaņai bija plānots tērēt apmēram piecpadsmit tūkstošus latu.

„Vēl oktobrī ne tikai Saskaņas centrs, bet arī „Rīgas satiksme” bija pret divriteņu pārvadāšanu sabiedriskajā transportā, uzskatot, ka divriteņu pārvadāšana salonā radītu neērtības citiem pasažieriem. Acīmredzot, Saskaņas centrs ar Ušakovu priekšgalā jūt pašvaldības vēlēšanu tuvošanos, jo pēkšņi atļaus pārvadāt divriteņus sabiedriskajā transportā un Vienotības priekšlikumu atļaut bez maksas Rīgas sabiedrisko transportu lietot skolēniem arī pirms vēlēšanām ir sadzirdējis Ušakovs”, norāda frakcijas „Vienotība” deputāti.

Šobrīd saskaņā ar pārvadātāja noteikto kārtību, velosipēdu atļauts pārvadāt tajā gadījumā, ja tas ir iesaiņots vai iepakots pārvalkā, kastē vai plēvē.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis, tālr.: 29243996
Olafs Pulks, tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Kristīna Ancāne
Rīgas domes frakcijas “Vienotība”
deputātu palīdze
Tālr.: 25486049

 

Dalies ar ziņu