Skip to main content

RD VIENOTĪBAS bloks: esam par vienotu un saliedētu sabiedrību

Rīgas domes bloka VIENOTĪBA deputāti uzsver, ka atbalsta latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, jo Latvija ir nacionāla valsts un valsts valodas statuss noteikts Latvijas Republikas Satversmē. Demokrātiskā valstī konstitūcija ir galvenais likums, kas savā darbībā jāievēro gan parlamentam, gan izpildvarai.

VIENOTĪBAS deputāti iestājas par vienotu un saliedētu sabiedrību Latvijā, un nevēlas vērst plašumā jebkāda veida nacionālus nemierus, pretnostatot atsevišķas sabiedrības daļas.

Tādēļ deputāti neatbalstīs biedrības „Demokrātiskie patrioti” ierosināto parakstu vākšanu par RD priekšsēdētāja demisiju.

Vēl 2009. gadā Nils Ušakovs bijis Saeimas deputāts, devis zvērestu Latvijas tautas priekšā būt uzticīgam Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Deputāti uzskata, ka tik augsta līmeņa amatpersonas rīcība ir neētiska, tādēļ nolemts vērsties Rīgas domes Ētikas komisijā, kurai lūgs izvērtēt Ušakova rīcību.

Nila Ušakova vadības stilu Rīgas domē nekad neesam atbalstījuši, uz ko vairākkārt esam arī norādījuši. Mēs joprojām uzskatām, ka N. Ušakova vadītajā Rīgas domē nav ieviesti labas pārvaldības principi, ko pierāda izpildvaras un lēmējvaras saplūšana, sasteigtu un necaurskatāmu lēmumu pieņemšana, kas apliecina, ka Rīgai trūkst kārtīga un atbildīga saimnieka, skaidro deputāti.

Lielos korupcijas skandālos iesaistītās Rīgas pilsētas kapitālsabiedrības „Ceļu pārvalde”, „Rīgas satiksme”, kuru valdēs strādā konkrētai partijai pietuvināti cilvēki, pierāda, ka Ušakova stratēģija pašvaldības uzņēmumu amatos bīdīt politiskos ielikteņus ir izgāzusies.

Kopš 2009. gada Rīgas domes vadība dzīvo pāri saviem līdzekļiem, budžeta izdevumi katru gadu palielinās „izpriecām” un deficīts pilsētai pieaudzis līdz 57 miljoniem latu. 

Dalies ar ziņu