Skip to main content

RD VIENOTĪBAS un NA deputāti prasīs sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par korupcijas skandāliem pašvaldībā

Šodien, 20.jūnijā, Rīgas domes “VIENOTĪBAS” un Nacionālās apvienības frakciju kopējā sēdē deputāti nolēma sasaukt Rīgas domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha atbrīvošanu no ieņemamā amata. Tāpat deputāti plāno pieprasīt veikt ārpuskārtas auditu un revīziju Satiksmes departamentā saistībā ar veiktajiem iepirkumiem. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizvadītajā nedēļā uzsāka kriminālprocesu par Satiksmes departamenta iepirkumos konstatētajiem pārkāpumiem.

Abu frakciju deputāti vienojās prasīt Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteju izskatīt jautājumu par korupcijas problēmām Rīgas centrāltirgū, par ziņotāju aicinot Centrāltirgus kapitāldaļu turētāju Nilu Ušakovu. Aizvadītajā nedēļā tika aizturēts un apcietināts nesen vēl pienākumus pildījušais valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Pēc abu frakcijas kopējās sēdes, Rīgas domes “VIENOTĪBAS” deputātu frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte uzsvēra: “Notikušais Centrāltirgū un Satiksmes departamentā ir kliedzošs, taču vienlaikus jāatzīst, ka tas ir arī kārtējais korupcijas skandāls Rīgas pašvaldībā. Rīgas domē un tās kapitālsabiedrībās korupcijai ir sistemātisks raksturs, ko diemžēl var nosaukt arī par “Ušakova sistēmas” raksturlielumu”.

Savukārt Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"- "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs Dainis Locis norādīja, ka spriežot pēc mediju paustās informācijas, pagājušās nedēļas nogalē Rīgas domes darbu nevadīja nedz Rīgas domes priekšsēdētājs, nedz viņa vietnieks, “Ja tas atbilst patiesībai, mēs lūgsim atbildīgo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju pārbaudīt, kas vadīja Rīgas domes darbu un izvērtēt domes vadības atbildību, vai gadījumā nav pārkāpts likums.” Jāatgādina, ka pašvaldības darbu var vadīt vienīgi vēlēta amatpersona.

Pēc frakciju kopsēdes Vienotības frakcijas vadītāja vietnieks Olafs Pulks uzsvēra ka Satiksmes departamenta korupcijas skandālā iesaistītā “LNK Industries group” regulāri piedalījusies un uzvarējusi virknē Rīgas domes rīkotajos iepirkumos, par piemēru minot gan Salu tiltu, gan dažādas Rīgas izglītības iestādes. “Kopējā iepirkumu summa mērāma desmitos miljonu eiro – šī nesaimnieciskā, izšķērdīgā un koruptīvā rīcība ir kļuvusi par Ušakova vizītkarti”, secināja Pulks.

Tāpat, vērtējot notikušās aizturēšanas, VL-TB/LNNK deputāts Ģirts Lapiņš noradīja uz slikto kapitālsabiedrību pārvaldību: “Nila Ušakova atbildība par notikušo ir tieša un nepastarpināta. Pašvaldībai pēdējos piecos gados nav bijis proaktīvs plāns kā novērst un izskaust korupciju Rīgas domes struktūrvienībās.”

Jau šobrīd Nacionālās apvienības un Vienotības deputāti uzsākuši parakstu vākšanu, lai sasauktu Rīgas domes ārkārtas sēdi. Lai to izdarītu, nepieciešams 20 deputātu parakstīts iesniegums, ko iesniegt domes priekšsēdētājam, kuram pēc to saņemšanas, vēlākais trīs dienu laikā jāsasauc domes ārkārtas sēde.

Atgādinām, ka pēc tam, kad KNAB bija atstādinājis Centrāltirgus valdes priekšsēdētāju A.Abrāmovu, Nils Ušakovs apgalvoja, ka viņš strādā labi un iesāktie projekti jāpabeidz. 16.jūnijā, Abramovs tika apcietināts un roku dzelžos no Centrāltirgus Zivju paviljona aizvests. Savukārt Rīgas domes Satiksmes departamenta koruptīvajos iepirkumos figurē būvfirma AS “Latvijas tilti”, kas ietilpst holdinga “LNK Group” būvniecības un ražošanas struktūrā “LNK industries”.

Informāciju sagatavoja:
Edgars Ikstens
Partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcijas referents

Dalies ar ziņu