Skip to main content

Reirs atzinīgi vērtē Francijas darbu banku strukturālo reformu jomā

Brisele, 2015. gada 9. marts. – Pirmdien, 9. martā, finanšu ministrs Jānis Reirs divpusējā darba sanāksmē tikās ar Francijas finanšu ministru Mišelu Sapinu (Michel Sapin). Abi ministri pirms gaidāmās Eirogrupas sanāksmes pārrunāja jautājumus saistībā ar banku strukturālajām reformām, Stabilitātes un izaugsmes pakta rekomendācijām, kā arī Investīciju plāna aktualitātes.

Kā norādīja finanšu ministrs Jānis Reirs, attiecībā uz banku strukturālajām reformām prezidentūrā ļoti aktīvi tiek strādāts ar visām iesaistītajām pusēm – īpaši ar tām valstīm, kuras ir lielo banku koncernu mītnes valstis. Francija noteikti ir viena no aktīvākajām gan divpusējās sarunās, gan Padomes darba grupā.

“Latvijas prezidentūras piedāvātais modelis ir mēģinājums atrast līdzsvaru starp juridisko noteiktību, proporcionalitāti un rīcības brīvību uzraugiem. Mēs saprotam, ka katra lielā banku grupa ir unikāla. Mums šķiet veiksmīgi vairāki elementi Francijas nacionālajā likumdošanā banku strukturālo reformu jomā un esam centušies tos pārņemt savā modelī,” sanāksmes laikā uzsvēra J.Reirs.

Kas attiecas uz Eiropas Komisijas (EK) rekomendācijām dalībvalstīm, ministrs atzina, ka tā ir EK kompetence vērtēt dalībvalstu pārmērīga budžeta deficīta situācijas novēršanu. Plānots, ka rītdien ECOFIN padomē ministri apspriedis šīs rekomendācijas. Vēl jo vairāk, ņemot vērā, ka ekonomiskā atlabšanas process Eiropas Savienībā (ES) saglabājas nevienmērīgs.

Abi ministri atzina, ka ilgstoši zemā izaugsme un zemie inflācijas rādītāji negatīvi ietekmē valstu fiskālos rādītājus. Tādējādi arvien lielāks kļūs izaicinājums dalībvalstīm nodrošināt atbilstību Stabilitātes un izaugsmes pakta nosacījumiem.

Viena no Latvijas prezidentūras prioritātēm finanšu jomā ir Investīciju plāns Eiropai. Kā tikšanās laikā norādīja Jānis Reirs, Latvijas Prezidentūra ES Padomē nedaudz vairāk kā mēneša laikā ir spējusi novadīt Eiropas Stratēģisko investīciju fonda regulas sākotnējo piedāvājumu līdz kompromisam. Tas būs pamats tam, lai panāktu politisku vienošanos ar Eiropas Parlamentu.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu