Skip to main content

Reirs: darbs pie Junkera plāna būs viens no Latvijas prezidentūras galvenajiem uzdevumiem

Otrdien, 9. decembrī, Briselē, Eiropas Savienības (ES) Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes (ECOFIN) sanāksmē, notiek politiskā diskusija par tā saukto Junkera plānu – iniciatīvu piecu gadu laikā veicināt ES ekonomikas izaugsmi, papildus piesaistot 315 miljardus eiro. Sanāksmes laikā finanšu ministrs Jānis Reirs uzrunāja klātesošos, norādot, ka turpmākā pusgada laikā Latvijas prezidentūra izdarīs visu nepieciešamo, lai vērienīgo plānu varētu īstenot.

“Vēlos pateikties Eiropas Komisijai un Itālijas prezidentūrai par līdz šim labi paveikto darbu. Nākamajā pusgadā mums būs liels izaicinājums un atbildība strādāt pie tā, lai īstenotu vērienīgo Eiropas Komisijas prezidenta Junkera investīciju plānu. Lai tas izdotos, būs nepieciešama cieša visu iesaistīto pušu sadarbība un konstruktīvs dialogs ar visiem mūsu partneriem,” uzrunājot sanāksmes dalībniekus, norādīja finanšu ministrs.

Tāpat J. Reirs norādīja, ka investīciju plānam ir jāatbilst visu dalībvalstu, tai skaitā mazo valstu, vajadzībām un projektu atlase nedrīkst izslēgt mazo valstu projektus. Ministrs uzsvēra arī to, ka visām dalībvalstīm ir jābūt pārstāvētām Eiropas Stratēģisko investīciju fonda valdē, neatkarīgi no brīvprātīgajām konkrētās valsts iemaksām tajā, tāpat kā ES budžetu finansē visas dalībvalstis un visas valstis ir Eiropas Investīciju bankas akcionāri.

“Junkera investīciju plāns būs viens no vissvarīgākajiem instrumentiem izaugsmes veicināšanai ES ekonomikā. Mērķis nodrošināt to, ka Eiropas Stratēģisko investīciju fonds var darboties jau nākamā gada vidū, ir augsts. Tāpēc mēs esam apņēmušies pielikt visas pūles nepieciešamo tiesību aktu pieņemšanai, lai to īstenotu – tas būs viens no Latvijas prezidentūras galvenajiem uzdevumiem,” uzsvēra J. Reirs.

Jau ziņots, ka Junkera plāns ir Eiropas Komisijas prezidenta Ž. K. Junkera iniciatīva piecu gadu laikā veicināt ES ekonomikas izaugsmi, konkurētspēju un stimulēt investīcijas ar mērķi atdzīvināt darba tirgu Eiropā, papildus piesaistot 315 miljardus eiro ES ekonomikai.

Informāciju sagatavoja:
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

Dalies ar ziņu