Skip to main content

Reirs: ES pienākums ir stiprināt drošību un sniegt nepieciešamo palīdzību mūsu sadarbības partneriem

Briselē tika parakstīts lēmums par papildu makro-finansiālās palīdzības piešķiršanu Ukrainai. Finanšu ministrs Jānis Reirs ir gandarīts, ka ir izpildīta viena no Latvijas Prezidentūras prioritātēm Eiropas Savienības (ES) Padomē.

“Tas ir nozīmīgs atbalsts Ukrainai, kas skaidri paudusi izvēli par labu kopīgai nākotnei ar ES. Tā sekmēs ES mērķu sasniegšanu attiecībā uz ekonomikas stabilitāti un attīstību Ukrainā, kā arī Austrumeiropas kaimiņvalstīs. Eiropas pienākums ir stiprināt drošību un sniegt nepieciešamo palīdzību mūsu sadarbības partneriem,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Lēmuma parakstīšana bija noslēdzošais posms, lai ES Padomes un Eiropas Parlamenta apstiprinātais lēmums stātos spēkā un atbalsta īstenošana varētu tikt uzsākta 2015. gadā un turpināta 2016. gada sākumā, kā plānots.

Makro-finansiālais atbalsts 1,8 miljardu eiro apmērā ir paredzēts, lai atbalstītu Ukrainas ekonomikas stabilizāciju un plašu reformu programmu. Aizdevumi papildinās 2010. un 2014. gadā apstiprināto makro-finansiālo palīdzību 1,61 miljarda eiro apmērā.

Papildus informācija:
Laura Upīte
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. (+371) 67083881
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu