Skip to main content

Reirs: ESM ir aizsargs mūsu ekonomikai

Ceturtdien, 18. jūnijā, Finanšu ministrs Jānis Reirs Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM) gada sanāksmē Luksemburgā sveica vadītāju Klausu Reglingu (Klaus Regling) ar šajā gadā ESM gūto peļņu – gandrīz pusmiljardu eiro. Uzrunājot Eirozonas kolēģus, ministrs norādīja uz mehānisma būtisko nozīmi pret iespējamiem ekonomikas satricinājumiem.

“ESM galvenais uzdevums aizsargāt Eirozonas ekonomiku pret iespējamiem satricinājumiem. Neraugoties uz to, ka peļņas gūšana nav ESM galvenais uzdevums, mūsu iedzīvotājiem tā ir laba ziņa, jo tā kliedē bažas, ka ESM izveide rada vien izdevumus nodokļu maksātājiem. Tādējādi mēs viešam uzticību, ka stabilitātes mehānismi darbojas, kā plānots un nerada slogu sabiedrībai,” norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.

Sanāksmes laikā dalībvalstis pārrunāja ESM ienesīgumu, kas nav tikai “uz papīra”, bet spēj radīt ienākumus ESM locekļiem. Šī brīža situācija rāda arvien reālākas iespējas jāizmaksāt dividendes ESM locekļiem nākamajos gados.

Saskaņā ar ESM līgumu visām eirozonas dalībvalstīm ir jāpievienojas mehānismam. Latvija pievienojās eirozonai 2014. gada 1. janvārī un pabeidza nepieciešamās procedūras dalībai ESM. Latvija ir veikusi iemaksas ESM kapitālā atbilstoši uzņemtajām saistībām.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. (+371) 67095405
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu