Skip to main content

Reirs: Latvija nevar atļauties uzturēt ēnu ekonomiku

Finanšu ministrs Jānis Reirs ceturtdien, 29. janvārī, pēc tikšanās ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ināru Pētersoni atzina, ka VID pēdējā laikā ir paveicis nozīmīgu darbu nodokļu administrēšanas uzlabošanā un krāpniecības apkarošanā, tomēr valsts politikas veidošanas līmenī jāmeklē vēl citi būtiski pasākumi ēnu ekonomikas izskaušanā.

„Latvija nevar atļauties uzturēt ēnu ekonomiku. Tā valstij izmaksā pārāk dārgi un tiešā veidā samazina tās iespēju piešķirt papildu līdzekļus veselības aprūpei, izglītībai, sociālajai un nacionālajai drošībai. Lai arī VID sekmīgi darbojas ēnu ekonomikas samazināšanas jomā un ir jūtami uzlabojumi, tomēr ir jādomā vēl par citiem efektīviem pasākumiem politiskajā un izpildes līmenī, kas turpinātu straujāk samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru,” atzīst finanšu ministrs.

Finanšu ministra J. Reira viena no darbības prioritātēm ir ēnu ekonomikas mazināšana valstī. Būtiski mazināt “aplokšņu algas”, apkarot nodokļu izkrāpšanas shēmas un citus negodprātīgas uzņēmējdarbības principus. Ēnu ekonomika atstāj negatīvu ietekmi uz kopējo valsts ekonomikas izaugsmi, kā arī apdraud valsts tiesiskumu un godīgu konkurenci uzņēmējdarbībā.

Ņemot vērā ministra prioritāti, ir izveidota Ēnu ekonomikas ierobežošanas konsultatīvā padome. Pirmajā posmā kopā ar ekspertiem plānots izstrādāt kvalitatīvus un visaptverošus priekšlikumus ēnu ekonomikas ierobežošanai, otrajā posmā notiks to izvērtēšana un darba plāna izstrāde, bet trešajā – īstenošana.

Ceturtdien, 29. janvārī, finanšu ministrs Jānis Reirs darba vizītē kopā ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu apmeklēja VID, lai piedalītos ikgadējā sanāksmē un pārrunātu gan paveikto iepriekšējā gadā, gan mērķus 2015. gadā.

Informāciju sagatavoja:
LR Finanšu ministrija
Maija Straupmane
Komunikācijas departamenta direktora vietniece
Tālr. (+371) 67083938
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu