Skip to main content

Reirs: pilsoniskās sabiedrības iesaistei bija izšķiroša loma ceļā uz Stambulas konvencijas parakstīšanu

Ceturtdien, 12.maijā, labklājības ministrs Jānis Reirs tikās ar iesaistītajiem politikas veidotājiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kas veicināja Latvijas virzību Stambulas konvencijas parakstīšanai.

„Demokrātija ir jāveido un jāaizstāv katru dienu, un sabiedrības politiskajai iesaistei ir ārkārtīgi būtiska nozīme. Politikas veidošana nozīmē ciešu sadarbību starp politiķiem un pilsonisko sabiedrību. Ceļā uz Stambulas konvencijas parakstīšanu nevalstiskajām organizācijām un aktīviem profesionāļiem bija izšķiroša loma, tāpēc šodien pateicos visiem, kas nebaidījās paust publisku atbalstu un tādējādi ļaut Latvijai spert būtisku soli pretī vardarbības izskaušanai ģimenē,” uzsver labklājības ministrs J.Reirs.

Tāpat ministrs pateicas Latvijas valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par atbalstu Stambulas konvencijas jautājuma pozitīvai virzībai.

10.maija sēdē Ministru kabinets pieņēma lēmumu pilnvarot labklājības ministru parakstīt Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb Stambulas konvenciju. Vistuvākajā laikā Labklājības ministrija ar Latvijas pārstāvniecību Eiropas Padomē saskaņos dokumenta parakstīšanas datumu.

Latvijai Stambulas konvencija ir svarīga, lai efektīvāk novērstu un mazinātu vardarbību pret sievietēm un vardarbību ģimenē – pret sievietēm, vīriešiem un bērniem.

Konvencijā uzsvērts, ka ir svarīgi mainīt attieksmi un stereotipus, kas padara vardarbību pieņemamu, veicināt izpratni par vardarbības dažādām formām un to traumējošo raksturu, izglītot sabiedrību par sieviešu un vīriešu līdzvērtību, kas balstās savstarpējā cieņā un atbalstā, kā arī tiesībās un iespējās.

Tāpat konvencija nosaka sfēras, kurās dalībvalstīm nepieciešams veikt sapratīgus pielāgojumus, lai novērstu un mazinātu vardarbību ģimenē un vardarbību pret sievietēm. Vardarbības novēršana, cietušo aizsardzība un vainīgo sodīšana ir konvencijas stūrakmeņi. Turklāt konvencija prasa dalībvalstīm nodrošināt, ka visi pasākumi tiek veikti koordinēti, veidojot vienotu politiku, ietverot visas nepieciešamas institūcijas un organizācijas visos sabiedrības līmeņos.

Iepazīties ar konvenciju iespējams šeit.

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Buraka
labklājības ministra preses sekretāre
Tālr.: 67021594
E-pasts: [email protected]
www.lm.gov.lv

Dalies ar ziņu