Skip to main content

Reitingu aģentūra „Standard & Poor’s” paaugstina Latvijas kredītreitingu

Otrdien, 7. decembrī, starptautiskā reitingu aģentūra „Standard & Poor’s” paaugstināja Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi no BB uz BB+, saglabājot stabilu kredītreitinga nākotnes novērtējumu.

„Šis ir nozīmīgs novērtējums Latvijas ekonomikas attīstībai, kā arī būtisks signāls investoriem un tas apliecina, ka mūsu tautsaimniecībā notiek uzlabošanās. Valdības sagatavotais nākamā gada budžeta likumprojekts ir priekšnoteikums turpmākajai attīstībai, jo līdz šim pieņemtie lēmumi ir vērsti uz mūsu valsts tautsaimniecības atveseļošanu un konkurētspējas atjaunošanu. Mums ir labas izredzes atjaunot mūsu tautsaimniecības izaugsmi jau tuvākajos gados,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Latvijas kredītreitings paaugstināts, ņemot vērā ekonomiskās situācijas salīdzinoši straujo uzlabošanos Latvijā, kā arī būtisku tekošā konta uzlabojumu. Tāpat reitingu aģentūra savu lēmumu pamato ar mazāku 2009./2010. gada ekonomiskās recesijas ietekmi uz valsts finansēm, nekā tika sagaidīts iepriekš, tai skaitā – valsts parāda saglabāšanos mērenā līmenī.

Stabils kredītreitinga nākotnes novērtējums ir nozīmīgs, taču valdībai konsekventi ir jāturpina ilgtspējīgas fiskālās politikas realizēšana, lai nākotnē tiktu nodrošināta tālākā valsts kredītreitinga uzlabošanās.

Latvijas kredītreitinga paaugstināšana un stabila kredītreitinga nākotnes novērtējuma saglabāšana vēlreiz apliecina pozitīvās valsts finanšu tirgus un ekonomikas attīstības tendences. Tas palielinās uzticību Latvijai starptautiskajos finanšu tirgos, kā arī investoru interesi par Latviju un Baltijas reģionu kopumā.

 

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu