Skip to main content

Reitingu aģentūra „Standard & Poors” uzlabo Latvijai kredītreitinga nākotnes vērtējumu

Trešdien, 9. martā, reitingu aģentūra „Standard & Poors Ratings Services” (S&P) uzlaboja Latvijas kredītreitinga nākotnes vērtējumu, nosakot to pozitīvu. S&P apstiprināja kredītreitingu ilgtermiņa saistībām ārvalstu valūtā „BB+” līmenī, bet īstermiņa saistībām ārvalstu valūtā „B” līmenī.

„Patlaban, kad valdība strādā pie šā gada budžeta grozījumiem, mūsu valsts kredītreitinga nākotnes novērtējums ir uzlabots no stabila uz pozitīvu. Šis novērtējums ir ļoti nozīmīgs Latvijas ekonomiskās attīstības potenciālam. Aģentūra atzinīgi novērtē valdības līdz šim paveikto, lai samazinātu pārmērīgā budžeta deficītu un nodrošinātu stingrāku fiskālo disciplīnu. Taču, lai jau tuvākajā nākotnē mēs varētu sagaidīt arī kredītreitinga uzlabojumus, valdībai nekavējoties ir jāvienojas par konkrētiem un kvalitatīviem budžeta konsolidācijas pasākumiem. No saviem valdības kolēģiem es arī gribētu sagaidīt mērķtiecīgāku darbu strukturālo reformu ieviešanā publiskajā sektorā,” uzsver finanšu ministrs Andris Vilks.

Kredītreitinga novērtējums uzlabots, novērtējot ekonomiskās atkarības mazināšanos no ārējā finansējuma un stingro apņēmību īstenot fiskālo konsolidāciju.

Aģentūra norāda, ka Latvijas ekonomika ātri atgūst līdzsvaru, virzoties uz struktūru, kas būtu daudz mazāk atkarīga no ārējā finansējuma. Pēdējo divu gadu laikā kārtējo maksājumu kontā ir izveidojies pārpalikums, tirdzniecības deficīts ir samazinājies par divām trešdaļām, un neto ienākumu bilance ir pozitīva, jo ārvalstu bankas ir norakstījušas daļu savu investīciju. Ekonomikas izaugsmei atjaunojoties, tiek prognozēts mērens tekošā konta deficīts. Savā paziņojumā S&P pauž, ka eksporta apjomi 2010. gadā pietuvojās pirms krīzes līmenim, kāds bija 2008. gadā, bet ekonomikas izaugsme kopumā bija straujāka nekā iepriekš.

Finanšu ministrija norāda, ja Latvijas ekonomikas un fiskālā situācija turpinās stabilizēties, kā arī Saeimā nekavējoties pieņems šā gada budžeta grozījumus, kredītreitingu aģentūras varētu pārskatīt arī Latvijas kredītreitingu.

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

 

Dalies ar ziņu