Skip to main content

Rīgā jāstiprina latviskās tradīcijas

„Esam vienoti un apvienoti”, tā šodien tikšanās laikā partijas „Vienotība” birojā sacīja Latvijas Folkloras biedrības vadītājs Andris Kapusts, turpinot stāstu par to, ka Biedrībā apvienotas teju 200 Folkloras kopas un ansambļi visā Latvijā, bet 20 no tām strādā Rīgā.

Latvijas Folkloras biedrības pārstāvji pastāstīja, ka šogad plānojot stiprināt latviskās gadskārtu tradīcijas, tādēļ uzsākts darbs ar Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēm, lai bērniem jau mazotnē pastāstītu par mūsu senču tradīcijām.

„Folklora var būt viens no ļoti maigiem veidiem kā bērnam jau no mazotnes stiprināt piederību Latvijai,” sarunas laikā pauda partijas „Vienotība” Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte.

Lai stiprinātu un saglabātu latviešu tautas tradīcijas nepieciešams veidot vienotu latviskās kultūras un tradīciju centru, kur vienuviet pulcētos visi, kas jau piedalās folkloras tradīciju stiprināšanā, gan tādi, kas tikai vēlētos uzsākt dalību mums tik nozīmīga nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

Tikšanās laikā tika pārrunāta iespējamā Biedrības sadarbības ar Rīgas pašvaldību, nepieciešamo atbalstu starptautiskā folkloras festivāla „Baltica” organizēšanā un citi aktuālie jautājumi.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu