Skip to main content

Rīgā tiksies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas enerģētikas ministri

Ceturtdien, 14.aprīlī, trīs Baltijas valstu par enerģētikas nozari atbildīgie ministri – Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Lietuvas enerģētikas ministrs Rokas Masiulis (Rokas Masiulis) un Igaunijas ekonomikas un infrastruktūras ministrs Kristens Mihals (Kristen Michal) tiksies Rīgā, lai pārrunātu Baltijas enerģijas tirgus attīstības jautājumus un turpmākos soļus Baltijas reģiona energoapgādes drošuma paaugstināšanai.

Tikšanās laikā ministri pārrunās aktuālos jautājumus saistībā ar Baltijas valstu sadarbību enerģētikas jomā kopš deklarācijas par sadarbību enerģijas piegāžu drošuma paaugstināšanai parakstīšanas.

Ministri plāno pārrunāt arī reģionālās sadarbības un gāzes tirgus attīstības jautājumus, kā arī sadarbību elektroenerģijas tirgus attīstībā.

Ilgtspējīga un pieejama energoapgāde arvien ir nozīmīgs jautājums visām trim Baltijas valstīm, tādēļ ir svarīgi turpināt strādāt pie kopīgiem mērķiem enerģētikas nozarē.

Tāpat Baltijas valstīm ir svarīgi panākt savu enerģijas tirgu pilnīgu integrāciju Eiropas enerģijas tirgū, lai sasniegtu ES mērķi – vienota un efektīvi funkcionējoša ES enerģijas tirgus izveidi.

Kā zināms, 2015.gada 14.janvārī trīs Baltijas valstu enerģētikas ministri Rīgā parakstīja deklarāciju par Baltijas valstu sadarbību enerģijas piegāžu drošuma paaugstināšanai. Parakstot kopīgu deklarāciju, Baltijas valstis apņēmās stiprināt reģionālo sadarbību enerģētikas jomā, kopīgi strādājot pie enerģijas resursu piegāžu avotu dažādošanas un līdz ar to enerģētiskās drošuma paaugstināšanas reģionā.

Papildus informācija:
Elita Rubesa – Voravko
Ekonomikas ministrijas
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr: 67013193
E-pasts: [email protected]; [email protected]

Dalies ar ziņu