Skip to main content

Rīgas dome atbalsta politiskas provokācijas

Rīgas domes izpilddirektora Jura Radzeviča palikšana amatā ir nepārprotams signāls rīdziniekiem, ka Ušakova vadītajai koalīcijai nav mugurkaula uzņemties atbildību par 16. marta notikumiem, kas atbildīgo amatpersonu bezdarbības dēļ draudēja izvērsties masu nekārtībās, norāda partijas VIENOTĪBA Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Turpina O.Pulks: “Ar savu balsojumu deputāti ir pateikuši, ka atbalsta politiskas provokācijas un naidpilnās sadursmēs neredz neko sliktu. Nožēlojami, ka apzināta sabiedrības konfrontēšana tiek izmantota politiskajiem mērķiem un tas ir vienīgais, par ko domā Rīgas domes deputāti. Tikai tā var izskaidrot Radzeviča bezatbildīgo rīcību pirms 16. marta pasākumiem. Tāpat pēc šodienas balsojuma nav pārliecības, ka arī turpmāk galvaspilsētā nenotiks tik pazemojoši pasākumi, par kādu izvērtās 16. marts.”

Pirms deputātu balsojuma Pulks uzsvēra, ka VIENOTĪBA respektē gājienus un sapulces kā pulcēšanās izpausmes formu, tomēr deputātus aicināja atcerēties, ka likuma noteiktajā kārtībā Rīgas domei ir tiesības salāgot šādu pasākumu norisi, jo īpaši, ja tajos satiekas pretēju uzskatu pārstāvošas organizācijas.

Tāpat Pulks kritizēja Radzeviča bezdarbību brīdī, kad tika saņemta informācija par Apvienības pret nacismu plāniem izmantot skaņu pastiprinošas ierīces. Tam bija jākļūst par pirmo, nepārprotamo signālu, ka pastāv nopietni provokāciju draudi un jādara viss, lai tos novērstu. Tā kā tas nenotika, VIENOTĪBA uzskatīja, ka J.Radzevičam savs amats ir jāatstāj.

 

Vairāk informācijas:
Olafs Pulks, mob. 29450254

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko,
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente, mob.: 26189652,
e-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu