Skip to main content

Rīgas domes „Vienotība” deputāti novērš vairāku miljonu latu izšķērdēšanu

Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu spiediena rezultātā Rīgas dome ietaupīs apmēram septiņus miljonus latu Rīgas nodokļu maksātāju naudas, piesakoties Valsts kases piedāvātajam kredītam, lai īstenotu sociālo māju būvniecības projektu Imantas 8. līnijā 1A.

Lai novērstu pašvaldības mantas iespējamo izšķērdēšanu partijas „Vienotība” Rīgas domes deputāti vērsās gan pie Rīgas domes priekšsēdētāja, gan tiesībsargājošajās institūcijās.

„Sociālo māju būvniecības projekta finansēšanas modelis jau no paša sākuma bija ļoti nepārskatāms, visticamāk, SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” Rīgas domes vadības uzdevumā bija izstrādājis finanšu shēmu, kurā bija plānots piesaistīt privāto finansējumu ar augstām procentu likmēm, kas draudēja novest pie vismaz 7 miljonu izšķērdēšanas. Protams, vainīgo nebūtu un par mahinācijām maksātu rīdzinieki, par laimi mums izdevās to savlaicīgi novērst,” situāciju skaidro deputāts Juris Viņķelis.

Tikai pēc deputātu aktivitātēm un sabiedrības informēšanas, Rīgas dome mainīja savu nostāju un uzsāka sociālo māju būvniecības finansēšanas modeļa maiņu, piesakot šo projektu Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomē.

Jau ziņots, ka sociālās mājas Imantas 8. līnija, Rīgā projekta īstenošanai Rīgas pašvaldība līdz šim nebija pieteikusies Valsts kases piedāvātajam kredītam, kur kredīta procentu likme ir no 0.8% līdz 5%. Rīgas pašvaldības uzņēmums „Rīgas pilsētbūvnieks” bija uzsācis sociālo māju būvniecības projekta realizāciju ar būvnieku piesaistīto kredītu, kur kredīta procentu likme ir apmēram 12%.

Rīgas pašvaldības sociālās mājas būvniecības projekta Imantas 8. līnijā 1a, kopējās būvniecības izmaksas plānotas Ls 21 789 435,78 apmērā.

Aprēķinot tikai kredīta procentu atmaksas likmes, Rīgas pašvaldība kredītprocentos samaksās apmēram 11 miljonus latu, turpretī, ja pašvaldība izmantotu Valsts kases kredītu, tad procentu summa būtu aptuveni 3 miljoni latu.

Deputāti uzskata, ka Rīgas pašvaldība neievēro likumu „Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu", kas paredz, ka pašvaldībai jārīkojas ar finanšu līdzekļiem un mantu lietderīgi, t.i. rīcībai jābūt tādai, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu un mantas izlietojumu, manta iegūstama īpašumā vai lietošanā par iespējami zemāku cenu.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

Dalies ar ziņu