Skip to main content

Rinkēvičs aicina ES dalībvalstis nodrošināt starptautisku atbalstu Krimas tatāriem

29. un 30. augustā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Eiropas Savienības (ES) neformālajā ārlietu ministru sanāksmē Milānā, kuras laikā ārlietu ministri diskutēja par notikumiem Ukrainā un turpmākajām attiecībām ar Krieviju, Tuvo Austrumu miera procesu, kā arī situāciju ES Dienvidu kaimiņu reģionā.

 

E. Rinkēvičs norādīja, ka pēdējo dienu notikumi Austrumukrainā apliecina, ka nepieciešams atgriezties pie jautājuma par militārā aprīkojuma, piemēram, Mistral tipa kuģu piegāžu atcelšanu Krievijai.

 

Vienlaikus ministrs vērsa uzmanību, ka Ukrainai nepieciešams ES atbalsts ekonomikas stiprināšanā, īpaši izceļot energo jomu. E. Rinkēvičs arī atkārtoti uzsvēra, ka Ukrainas separātistu organizācijas jāpasludina par teroristiskām organizācijām, un aicināja pasteidzināt ES lēmumu šajā kontekstā, norādot, ka, līdzīgi kā Sīrijā, arī Donbasā teroristu rindās cīnās ES dalībvalstu iedzīvotāji.

 

Ministrs īpaši atzīmēja nepieciešamību ES dalībvalstīm arī ANO un EDSO formātos regulāri iestāties par Krimas tatāru tiesībām.

 

Sanāksmes laikā ārlietu ministri diskutēja arī par Izraēlas – Gazas joslas konfliktu, kura dēļ ievērojami pasliktinājusies humanitārā un drošības situācija Gazas joslā, kā arī vienlaikus tiek apdraudēta drošība plašākā reģionā. Ministri pārrunāja arī situāciju ES Dienvidu kaimiņu reģionā, īpašu uzmanību pievēršot krīzēm Sīrijā, Irākā un Lībijā.

Preses kontaktiem:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: +371 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu