Skip to main content

Rinkēvičs Hāgā uzrunās Globālās kibertelpas konferences dalībniekus

16. un 17. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Globālajā kibertelpas konferencē Hāgā, Nīderlandē, iepazīstinās ar Latvijas redzējumu par vienotu, brīvu un drošu virtuālo vidi. Lai spriestu par interneta nākotni, konference pulcēs apmēram 100 valstu un 20 starptautisko organizāciju, kā arī vairākus simtus uzņēmumu, nevalstisko organizāciju un universitāšu.

Hāgas konference turpina 2011. gadā aizsākto „Londonas procesu,” piedāvājot iespēju stratēģiskā un iespējami globālā līmenī diskutēt par virtuālo vidi. Šajā formātā līdzās valstīm tiek iesaistīti arī uzņēmēji, nevalstiskās organizācijas, akadēmiskās aprindas un interneta lietotāji. Šā gada konferences galvenās tēmas būs brīvība, izaugsme un drošība. Latvija ir piedalījusies visās „Londonas procesa” konferencēs. 2011. gadā konference notika Londonā, 2012. gadā – Budapeštā, savukārt 2013. gadā – Seulā.

Vairāk informācijas par konferenci un tiešraide pieejama šeit.

Darba vizītes laikā ministram paredzētas arī tikšanās ar Nīderlandes ārlietu ministru, Ukrainas ārlietu ministru, Starptautiskās krimināltiesas prezidenti un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas ģenerāldirektoru.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu