Skip to main content

Rinkēvičs: Latvija atbalsta Eiropas Savienības un Baltkrievijas attiecību normalizāciju

15. februārī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Briselē piedalījās Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē, kuras darba kārtībā izskatīja vairākus jautājumus, tostarp par ES attiecībām ar Baltkrieviju, krīzi Sīrijā un situāciju Moldovā.

Sanāksmē diskutēja par tālāko ES un Baltkrievijas attiecību attīstību, tai skaitā par ES sankcijām pret Baltkrieviju. „Latvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts ir ieinteresēta Eiropas Savienības un Baltkrievijas sadarbības tālākā padziļināšanā un uzskata, ka sankciju atcelšana ir nozīmīgs solis tās ilgtermiņa attīstībā. Tādēļ Latvija atbalsta Eiropas Savienības un Baltkrievijas attiecību normalizāciju,” pauda E. Rinkēvičs.

Vienlaikus ministrs vērsa uzmanību, ka ir jāturpina mudināt Baltkrieviju spert nākamos soļus starptautisko cilvēktiesību un demokrātijas standartu ieviešanā. E.Rinkēvičs aicināja atbalstīt Baltkrieviju iestāšanās sarunās Pasaules Tirdzniecības organizācijā un readmisijas līguma noslēgšanai.

Ņemot vērā iekšpolitisko situāciju Moldovā, ES dalībvalstu ārlietu ministri pārrunāja ES atbalstu tās reformu procesam. E. Rinkēvičs pauda pārliecību, ka ES ir jāturpina atbalstīt Moldovu tās reformu procesā. „Tas, cik aktīvi un nopietni mēs iesaistīsimies ar savu atbalstu Moldovai, būs arī signāls citām Eiropas Savienības Austrumu partnerības valstīm. Moldovas reformām ir jābalstās uz reāliem rezultātiem, jo tikai konkrēti rezultāti atjaunos Moldovas sabiedrības un partneru uzticību,” uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs.

Ministrs arī vērsa uzmanību, ka Moldovā ir jāstiprina stratēģiskā komunikācija, un teritoriālās integritātes stiprināšanai ir jāatjauno esošie formāti Pārdņestras konflikta risināšanai.

Runājot par aktuālo situāciju Sīrijā, E. Rinkēvičs klātesošiem uzsvēra, ka ES kopā ar ASV ir jāturpina darīt viss iespējamais, pat ja nav pamata optimismam par ātru politisko risinājumu, lai pārtrauktu karadarbību Sīrijā. „Sīrija ir nopietna Eiropas Savienības drošības problēma – gan tā dēvētās „Islāma valsts”, gan migrācijas dēļ ir jādara viss, lai Krievija pārtrauktu bombardēšanu un Sīrijas sauszemes karā neiesaistās citas reģiona valstis,” sacīja E. Rinkēvičs.

Informācijai:

Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī. Ārlietu padomi vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu