Skip to main content

Rinkēvičs piedalīsies Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministru sanāksmē Kopenhāgenā

2. un 3. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalīsies ikgadējā Baltijas un Ziemeļvalstu (Nordic-Baltic Eight, NB8) ārlietu ministru sanāksmē Kopenhāgenā, Dānijā.

Tikšanās laikā Baltijas un Ziemeļvalstu ārlietu ministri apspriedīs situāciju Ukrainā un attiecības ar Krieviju. Tāpat ministri plāno runāt par drošības situāciju reģionā, Eiropas dienaskārtības aktuālajiem jautājumiem, NB8 sadarbību mediju un enerģētikas drošības jomā, kā arī Austrumu partnerību. Ministru sanāksmes programmā iekļauta arī diskusija par COP21 – klimata pārmaiņu konferenci decembrī Parīzē, kā arī jautājumi, kas skar ISIL/Da’esh (tā dēvētā Islāma valsts), Irāku un Sīriju.

Šogad NB8 sadarbību koordinē Dānija, kas par prioritārajiem jautājumiem nosaukusi enerģētikas drošību, krievvalodīgos medijus, konfliktu Ukrainā un Austrumu partnerību. Savukārt nākamgad to koordinēs Latvija.

NB8 sadarbības valstis ir Dānija, Igaunija, Islande, Latvija, Lietuva, Norvēģija, Somija un Zviedrija. NB8 formātā notiek regulāras premjerministru, parlamentāriešu, ministru, valsts sekretāru, Ārlietu ministriju politisko direktoru tikšanās, kā arī ekspertu konsultācijas, kuru laikā tiek pārrunāti aktuāli reģionālās sadarbības un starptautiskās dienaskārtības jautājumi.

Papildus informācija:
LR Ārlietu ministrija
Preses un informācijas nodaļa
Tālrunis: (371) 67016 272;
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu