Skip to main content

Rinkēvičs tiekas ar jauno Spānijas Karalistes vēstnieku

10. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pieņēma akreditācijas vēstuļu kopijas no jaunā Spānijas Karalistes vēstnieka Latvijas Republikā Pedro Migela Himenesa-Načera (Pedro Miguel Jiménez Nácher).

Ministrs sarunā atzīmēja, ka vēstnieka stāšanās amatā notiek zīmīgā laikā – neilgi pirms Latvijas prezidentūras ES Padomē, kas noteikti kalpos par stimulu vēl ciešākai abu valstu sadarbībai. Tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas divpusējās sadarbības veicināšanai ekonomikā, īpaši tirdzniecībā. Tika analizēta arī abu valstu labā sadarbība drošības politikā un skatījums uz NATO Velsas samita rezultātiem, kā arī drošības situāciju Eiropā kopumā.

Pedro Migels Himeness-Načers ieguvis grādus tiesību un medicīnas zinātnēs. Karjeru diplomātiskajā dienestā uzsācis 1987. gadā. Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā nodarbojies ar konsulārajiem un juridiskajiem jautājumiem, kā arī ir strādājis Spānijas diplomātiskajās pārstāvniecībās Belgradā, ES un Eiropas Padomē. Pirms iecelšanas par vēstnieku Latvijā bijis Spānijas ģenerālkonsuls Nadorā, Marokā.

Vēstnieka akreditācija pie valsts prezidenta plānota 18. septembrī.

Papildus informācija:
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 371 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu