Skip to main content

Rinkēvičs uzrunā ANO Drošības Padomi – ISIL ir drauds visai starptautiskajai sabiedrībai

24. septembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs turpina vizīti Ņujorkā, kur piedalās ANO Ģenerālās Asamblejas pasākumos. E. Rinkēvičs uzrunāja ANO Drošības Padomes sēdes dalībniekus, akcentējot ārvalstu kaujinieku jautājumu. Uzrunā E. Rinkēvičs norādīja, ka ISIL (Islāma valsts Irākā un Levantē, pazīstams arī kā ISIS) rada nopietnus draudus ne tikai iedzīvotājiem Irākā un Sīrijā, bet starptautiskajai sabiedrībai kopumā. Ministrs uzsvēra, ka Latvija pauž visstingrāko atbalstu cīņai pret terorismu un ASV iniciatīvai par starptautiskās sabiedrības apvienošanu cīņai pret ISIL. ,,Ārvalstu kaujinieku jautājums kļūst arvien komplicētāks, ņemot vērā kaujinieku spējas pārvietoties no vienas konflikta zonas uz citu, kļūstot par profesionāliem kaujiniekiem. Svarīgi saprast, ka šie kaujinieki necīnās par mieru, bet veicina konfliktu attīstību,’’ norādīja ministrs. Ārlietu ministrs norādīja, ka ārvalstu kaujinieki rada draudus arī Latvijas nacionālajai drošībai. Latvija aktīvi strādā, lai nepieļautu ārvalstu kaujinieku vervēšanu valsts teritorijā, valstspiederīgo nelikumīgu iesaisti bruņotajos konfliktos ārvalstīs, kā arī cita atbalsta sniegšanu teroristiem.

ANO Ģenerālās Asamblejas laikā E. Rinkēvičs tikās ar Etiopijas ārlietu ministru Tedrosu Adhanomu Ghebreiesusu (Tedros Adhanom Ghebreyesus). Ministri izteica gandarījumu par abu valstu aktīvo politisko dialogu. E. Rinkēvičs aicināja paplašināt tirdzniecības attiecības, uzsverot, ka sadarbības potenciāls nav pilnībā izmantots, un tam ir labas attīstības iespējas. Ministri uzsvēra nepieciešamību stiprināt attiecības arī starptautisko organizāciju ietvaros, īpaši ņemot vērā Latvijas prezidentūru ES Padomē 2015. gadā. E. Rinkēvičs informēja par Latvijas prioritātēm prezidentūras laikā, īpaši uzsverot ES partnerības līguma pārskatīšanu ar Āfrikas, Karību un Klusā okeāna valstu grupas valstīm pēc 2020. gada, kad beidzas pašreizējais līgums.

E. Rinkēvičs tikās arī ar Andoras ārlietu ministru Žilbertu Saboji Sunji (Gilbert Saboya Sunye). Ministri pārrunāja Andoras un ES tālākās attiecības, kā arī to attīstību, ņemot vērā Asociācijas līgumu noslēgšanu ar Andoru, Monako un Sanmarīno.

ANO Ģenerālās Asamblejas laikā E. Rinkēvičs parakstīja Minamatas konvenciju par dzīvsudrabu (Minimata Convention on Mercury), kuras mērķis ir aizsargāt cilvēku veselību un apkārtējo vidi pret dzīvsudraba izstrādājumu lietošanu sadzīvē. Latvija apņemas samazināt dzīvsudraba emisijas no dažādām tautsaimniecības darbībām un procesiem, kā arī ierobežot dzīvsudrabu saturošu izstrādājumu lietošanu sadzīvē.

E. Rinkēvičs piedalījās arī ASV – Adrijas, ASV – Baltijas hartu dalībvalstu ārlietu ministru tikšanās reizē, kā arī ES – ASV ārlietu ministru sanāksmē.

Preses kontaktiem:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]
www.mfa.gov.lv

Dalies ar ziņu