Skip to main content

Rinkēvičs uzsver NATO Velsas samita lēmumu ieviešanas nozīmību

2. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmē Briselē, kur tika pārrunāti jautājumi par NATO Velsas samitā pieņemto lēmumu īstenošanas gaitu, situāciju Ukrainā, ISAF misijas noslēgumu un drošības situāciju eiroatlantiskajā telpā. E.Rinkēvičs piedalījās arī NATO – Ukrainas komisijas sanāksmē un NATO misijas Resolute support partneru sanāksmē ar Afganistānas prezidentu. NATO ārlietu ministru sanāksmes laikā E.Rinkēvičs tikās ar Kanādas, Jaunzēlandes un Norvēģijas ārlietu ministriem.

E.Rinkēvičs uzsvēra, ka Velsas samitā pieņemtā Gatavības Rīcības plāna īstenošana kalpo par stingru signālu gan Alianses iekšienē, gan ārpus tās. Ministrs pateicās tām dalībvalstīm, kas jau šobrīd aktīvi piedalās kolektīvās aizsardzības stiprināšanā, un uzsvēra Latvijas līdzdalību un atbalstu plāna īstenošanā. E.Rinkēvičs īpaši norādīja uz Velsas samita lēmumu tālākas praktiskas ieviešanas nozīmību, norādot, ka nav vietas atkāpēm no iepriekš pieņemto lēmumu ieviešanas.

Diskusijā par situāciju Ukrainā E.Rinkēvičs atkārtoti pauda stingru Latvijas atbalstu Ukrainas teritoriālajai vienotībai un suverenitātei. Ministrs apsveica Ukrainu ar veiksmīgi aizvadītajām parlamenta vēlēšanām, kas atkārtoti ir apliecinājušas Ukrainas demokrātiskos un reformu centienus, uzsverot Ukrainas neatņemamas tiesības izvēlēties patstāvīgu ārpolitikas kursu. Ministrs pauda stingru apņemšanos turpināt sniegt Latvijas atbalstu Ukrainas reformu procesa īstenošanā, kā arī nepieciešamās humānās palīdzības sniegšanā. E.Rinkēvičs atkārtoti pauda Latvijas apņemšanos veikt iemaksas vienā no trasta fondiem Ukrainas atbalstam. Vienlaikus ministrs aicināja darīt visu nepieciešamo NATO stratēģiskās komunikācijas jomā, lai pēc iespējas efektīvāk vērstos pret Krievijas izplatīto maldinošo informāciju publiskajā telpā.

NATO ministru sanāksmes laikā E.Rinkēvičs tikās ar Kanādas ārlietu ministru Džonu Bērdu (John Russell Baird), Jaunzēlandes ārlietu ministru Mareju Makkaliju (Murray Mccully) un Norvēģijas ārlietu ministru Bergi Brendi (Børge Brende). Tikšanos laikā tika pārrunāti drošības politikas jautājumi, Latvijas prioritātes prezidentūras laikā ES Padomē, kā arī divpusējie jautājumi.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: +371 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu