Skip to main content

Rinkēvičs vērš ANO ģenerāsekretāra uzmanību uz nacionālo minoritāšu tiesību pārkāpumiem Krimā

2. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Kopenhāgenā tikās ar Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ģenerālsekretāru Banu Kimūnu (Ban Ki-moon). Pārrunājot situāciju Ukrainā, E. Rinkēvičs norādīja uz kritisko situāciju ar mazākumtautību pārstāvju tiesību ievērošanu Krievijas okupētajā Krimas pussalā. "Mēs saņemam ļoti satraucošus ziņojumus par masveidīgu vēršanos pret Krimas tatāriem, viņu iebiedēšanu, izspiešanu no savām dzīves vietām un nolaupīšanas gadījumiem. ANO un citām starptautiskajām organizācijām ir nopietni jāpievēršas šai situācijai un jāaicina Krieviju ievērot vispārpieņemtas mazākumtautību tiesību aizsardzības normas”, pauda Latvijas ārlietu ministrs. Ukrainas kontekstā ministrs arī uzsvēra, ka nevar tikt atzītas separātistu rīkotās "vēlēšanas" viņu kontrolētajā teritorijā un Krievijas mēģinājumi leģitimizēt šo balsošanu neveicinās konflikta noregulējumu.

Ministrs ar augsto ANO amatpersonu pārrunāja arī citas starptautiskās aktualitātes. ANO ģenerālsekretārs pateicās par Latvijas valdības sniegto finanšu atbalstu Ebolas vīrusa apkarošanai un ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos (UN High Commissioner for Refugees) īstenotajam iekšēji pārvietoto personu atbalstam Irākā.

Bans Kimūns novēlēja Latvijai veiksmīgu prezidentūru Eiropas Savienības padomē un pauda pārliecību, ka Latvija šajā kapacitātē sniegs savu nozīmīgu ieguldījumu starptautisko problēmu risināšanā.

E. Rinkēvičs tikās ar ANO ģenerālsekretāru Dānijas Ārlietu ministrijas un Džordža Māršala Fonda (The German Marshall Fund of the United States) rīkotās starptautiskā konferences “Kopenhāgenas enerģētikas drošības dialogi” (Copenhagen Energy Security Dialogues) ietvaros.

Papildus informācija:
Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: (+371) 67016 272
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu