Skip to main content

Risinājums 2013.gada pensiju indeksācijai Saeimā jāiesniedz līdz 1.augustam

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien, 8. maijā, nolēma aicināt Labklājības ministriju (LM) sadarbībā ar Latvijas Pensionāru federāciju (LPF) līdz šī gada 1. augustam iesniegt komisijā priekšlikumus par vairāk nekā 100 tūkstošu iedzīvotāju atbalstīto ierosinājumu pensiju indeksācijas atsākšanai.

„Šodien vienojāmies, ka vēlākais līdz 1.augustam ministrijas un senioru pārstāvji būs raduši abpusēji pieņemamu risinājumu pensionāru situācijas uzlabošanai. Komisijai tad būs pietiekami daudz laika, lai to izvērtētu un sagatavotu attiecīgu likumprojektu pensiju likuma grozījumiem, kas ļaus jau oktobrī veikt pensiju indeksāciju,” norāda Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Piedaloties šodienas komisijas sēdē, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aicināja ministriju un pensionāru pārstāvjus turpināt konstruktīvu dialogu, izstrādāt un nākt klajā ar savstarpēji saskaņotu un abpusēji pieņemamu risinājumu. Rudens indeksācija acīmredzot nevar atspoguļot vienīgi šī gada inflāciju, jo tā dotu tikai niecīgu pensiju pieaugumu, taču indeksācijai reizē jābūt samērotai ar valsts finansiālajām iespējām, norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Savukārt labklājības ministre Ilze Viņķele klātesošajiem uzsvēra, ka par konkrētiem risinājumiem un indeksācijas apmēru varēs runāt pēc tam, kad būs zināmi pirmā pusgada valsts budžeta ieņēmumu rezultāti. Atbalsts pensionāriem acīmredzot būs kā pensiju indeksācija, taču ir būtiski vienoties par taisnīgu un finansiāli reālu indeksācijas koeficientu, atzina I. Viņķele.

Darbs pie risinājumiem pensiju indeksācijas nodrošināšanai tiks organizēts LM paspārnē izveidotajā Senioru konsultatīvajā padomē, kurā pie viena galda strādās ministrijas un senioru organizāciju pārstāvji.

LPF pārstāvji 10. aprīlī iesniedza Saeimas priekšsēdētājai 106 004 iedzīvotāju parakstus, prasot pensiju indeksācijas atsākšanu jau no šī gada oktobra.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu