Skip to main content
Šadurskis kļuvis par Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas Latvijas delegācijas vadītāju

Šadurskis kļuvis par Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas Latvijas delegācijas vadītāju

Par Eiropas Parlamenta Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas Latvijas delegācijas vadītāju kļuvis Kārlis Šadurskis. Pirms tam šo amatu pildīja deputāts Krišjānis Kariņš, kurš janvāra nogalē kļuva par Latvijas valdības vadītāju.

“Tas ir liels gods un atbildība būt nacionālās delegācijas vadītājam. Kā delegācijas vadītājam mans uzdevums būs gan padziļināti sekot līdzi visiem Eiropas Parlamenta dienas kārtības jautājumiem, gan sekmēt Latvijas delegācijas darbu Eiropas Tautas partijas grupā, lai tā strādā vienoti un tādējādi nodrošina Latvijas interešu pārstāvību Eiropas Parlamentā,” norāda K. Šadurskis. Delegācijas vadītāja pienākumos ir piedalīšanās prezidija un delegāciju vadītāju sanāksmēs.

Galvenie delegācijas uzdevumi, kā tas ir bijis līdz šim, būs pārstāvēt Latvijas intereses, nostiprinot Latvijas ietekmi Eiropas Parlamentā un Eiropas institūcijās, kā arī turpināt stingri iestāties par lauksaimniecības tiešmaksājumu tālāku izlīdzināšanu starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kā arī par pienācīgu budžeta daļu ES fondiem nākamajā daudzgadu budžetā. Īpaša uzmanība tiks veltīta dezinformācijas kampaņu novēršanai un iedzīvotāju informēšanai par to, kādi lēmumi tiek pieņemti ES un kādu pienesumu tas dod Latvijai.

“Iedzīvotāju interese un informētība par Eiropas Parlamenta darbu un to kā lēmumi ietekmē Latvijas attīstību, tostarp arī iedzīvotāju labklājību, tradicionāli vērtējama kā visai zema. Līdz ar to uzskatu, ka tas ir arī mans, kā Latvijas delegācijas vadītāja pienākums, nodrošināt ne tikai Latvijas interešu aizstāvību Eiropas Tautas partijā un Eiropas Parlamentā, bet arī kliedēt mītus un skaidrot Eiropas Parlamenta darbu un ES lēmumu ietekmi Latvijā. Tas, par ko lemj Eiropas Parlamenta deputāti, tiešā veidā ietekmē arī Latvijas iedzīvotājus. Piemēram, lēmums par mobilo sakaru viesabonēšanas tarifu atcelšanu atrodoties citās ES dalībvalstīs, ir šī Parlamenta nopelns,” piebilst K. Šadurskis.

Patlaban ETP grupas Latvijas delegācijā strādā četri Latvijas deputāti – Sandra Kalniete, Inese Vaidere, Aleksejs Loskutovs un Kārlis Šadurskis no Jaunās Vienotības.

ETP grupa ir lielākā un ietekmīgākās centriski-labējā politiskā grupa Eiropas Parlamentā jau kopš 1999. gada. Šajā Eiropas Parlamenta sasaukumā ETP grupā strādā 217 deputāti no visām 28. Eiropas Savienības dalībvalstīm. ETP grupu vada vācietis Manfrēds Vēbers, kurš ir arī Eiropas Komisijas prezidenta amata pretendents. Eiropas Parlamenta prezidents ir arī ETP grupas deputāts Antonio Tajāni (Itālija). Eiropas Tautas partija ir vadošais politiskais spēks arī citās Eiropas Savienības institūcijās. Eiropas Komisiju vadu prezidents Žans Klods Junkers no Luksemburgas, viens no Komisijas viceprezidentiem ir Valdis Dombrovskis. Savukārt Eiropas Savienības vada arī ETP pārstāvis, bijušais Polijas premjers Donalds Tusks.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Langrāts
Eiropas Parlamenta deputāta Kārļa Šadurska padomnieks
Tālr.: +371 29457289

Dalies ar ziņu