Skip to main content

Saeimā notiks publiskā diskusija par iedzīvotāju iespējām elektroniski iesniegt likumdošanas iniciatīvas

Saeimā piektdien, 2. septembrī, notiks diskusija „Iedzīvotāju elektroniski pausto iniciatīvu izskatīšana Saeimā”, kurā tiks spriests par iespējām paplašināt iedzīvotāju līdzdalību likumdošanas procesā, kolektīvi iesniedzot likumdošanas iniciatīvas elektroniski.

Diskusiju atklās Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kura vienmēr uzsvērusi parlamenta atvērtības nozīmi. „Demokrātija aug līdzi laikam – ir 21. gadsimts, un sabiedrība ir informētāka, ieinteresētāka un aktīvāka nekā jebkad agrāk. Tādēļ ir likumsakarīgi, ka rodas jaunas iniciatīvas, kā sabiedrībai ietekmēt politiskos procesus, kā sabiedrības gribu noskaidrot ātrāk un efektīvāk,” norāda Saeimas priekšsēdētāja.

S. Āboltiņa uzsver: „Demokrātisks parlaments ir tāds, kurā notiek spraigas un sabiedrības interesēm atbilstošas debates. Šajā diskusijā aicināti piedalīties eksperti, Saeimas nevalstiskie partneri, deputāti un aktīvi pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, lai spriestu par tiesībām iedzīvotājiem iesniegt Saeimā likumdošanas iniciatīvas. Mēs sagaidām visaptverošus viedokļus un jaunas idejas, lai Saeima patiesi kļūtu par sabiedrībai atvērtu parlamentu.”

Diskusijā tiks apspriestas iedzīvotāju kolektīvo elektronisko iniciatīvu leģitimizēšanas iespējas. Aicināti piedalīties eksperti no ManaBalss.lv, sabiedriskās politikas centra „Providus”, Latvijas Pilsoniskās alianses, Tieslietu ministrijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Saeimas Juridiskā biroja, Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta, Eiropas tiesību biroja, kā arī Satversmes tiesas un Latvijas Komercbanku asociācijas.

Diskusija notiks piektdien, 2. septembrī, Saeimas nama Sarkanajā zālē Jēkaba ielā 11, un tā sāksies plkst. 11.00. Konferenci organizē Saeima sadarbībā ar nevalstisko organizāciju partneriem.

Visi interesenti aicināti pieteikties zvanot pa tālruni 67087321 vai rakstot uz e-pastu [email protected]. Piesakoties jānorāda vārds, uzvārds, personas kods un pārstāvētā organizācija vai institūcija. Informējam, ka vietu skaits ierobežots, tāpēc priekšroka tiks dota tiem, kuri pieteikušies ātrāk.

Diskusiju tiešraidē varēs vērot Saeimas mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja 
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

 

Dalies ar ziņu