Skip to main content

Saeimas Nacionālās drošības komisiju vadīs Solvita Āboltiņa

Saeimas Nacionālās drošības komisiju vadīs Solvita Āboltiņa, ceturtdien, 6.novembrī, komisijas pirmajā sēdē nolēma komisijas locekļi. Par S.Āboltiņas kandidatūru šajā amatā balsoja 5 deputāti, bet pret – 1 deputāts.

S.Āboltiņa Saeimā ievēlēta no partijas „VIENOTĪBA” saraksta Kurzemes vēlēšanu apgabalā.

10. un 11.Saeimā S.Āboltiņa bija Saeimas priekšsēdētāja, savukārt 9.Saeimā – Saeimas priekšsēdētāja biedre. Iepriekšējos četros Saeimas sasaukumos deputāte strādāja Eiropas lietu komisijā un Juridiskajā komisijā. 8.Saeimas laikā S.Āboltiņa bija Juridiskās komisijas vadītāja. 9.Saeimā S.Āboltiņa strādāja arī parlamentārās izmeklēšanas komisija sakarā ar iespējamu pretlikumīgu un neētisku rīcību tieslietu sistēmā. S.Āboltiņa iepriekš pildījusi arī tieslietu ministres pienākumus.

Par komisijas priekšsēdētājas biedru šodien ievēlēts Kārlis Seržants (ZZS), bet par komisijas sekretāru Ringolds Balodis (NSL).

Nacionālās drošības komisijā strādās arī deputāti Mārtiņš Bondars (LRA), Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un Valērijs Agešins (SASKAŅA).

Nacionālās drošības komisija izskata jautājumus, kas skar Latvijas drošību un aizsardzību, kā arī ar šo sfēru saistītās ekonomiskās, politiskās, sociālās, militārās, zinātniskās, tehniskās un citas intereses. Komisija veic parlamentāro uzraudzību pār valsts drošības iestādēm – Satversmes aizsardzības biroju, Militārās izlūkošanas un drošības dienestu un Drošības policiju.

Komisijas uzdevumos ietilpst arī Nacionālās drošības koncepcijas un Valsts aizsardzības koncepcijas apstiprināšana, kā arī valsts drošības iestāžu personāla komplektēšanas principu izvērtēšana. Tāpat komisija akceptē un pārrauga nacionālās drošības vajadzībām piešķirto budžeta līdzekļu izlietojumu, kā arī izvērtē valsts drošības iestāžu budžetu projektus.
Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas.

Papildus informācija:
Saeimas Preses dienests

Dalies ar ziņu