Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja 1991.gada barikāžu dalībniekiem: valsts jāsargā katru dienu

Pasaulē ir aptuveni pieci tūkstoši tautu, bet tikai vairāk nekā 200 ir sava valsts. Mums sava valsts ir un tā jāsargā katru dienu. Valsts nav tikai Brīvības piemineklis, sarkanbaltsarkanais karogs vai mūsu himna: valsts – tie ir cilvēki. To Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa uzsvēra, trešdien, 21.augustā, pasniedzot atzinības rakstus 1991.gada janvāra barikāžu dalībniekiem.

1991.gada barikāžu muzejā uzrunājot klātesošos, Saeimas priekšsēdētāja savā runā akcentēja, ka visi barikāžu dalībnieki izrādīja lielu varonību. „Varonība bija stāvēt uz barikādēm zinot, ka Lietuvā tikko tanki bija braukuši virsū neapbruņotiem cilvēkiem. Varonīgi bija arī tie cilvēki, kas vārīja zupu, nesa sviestmaizes, vienkārši ar labu vārdu nāca uzmundrināt tos, kas salā sēdēja pie ugunskuriem, jo zināja – ienaidnieks, kas grib mums atņemt valsti, var būt nežēlīgs. Jūs arī zinājāt, ka tas var maksāt dzīvību, un bija arī cilvēki, kuri ar savu dzīvību samaksāja.”

„Man bieži jautā – kā jūs domājat, ja šodien nāktu tanki, gribot atņemt mūsu valsti, vai cilvēki vēlreiz ietu? Es atbildu ar pilnu pārliecību – jā, ietu. Tajā brīdī, kad kāds gribētu atņemt to, kas mums ir pats svarīgākais, mēs visi kopā ietu un sargātu, lai kāda būtu mūsu attieksme, iekšējie strīdi un nesaprašanās,” klātesošajiem sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Pateicības rakstu pasniegšanas tradīcija tiek aizsākta 21.augustā – dienā, kurā pirms 12 gadiem noslēdzās Latvijas Republikas de facto neatkarības atjaunošana.

Pateicības rakstu barikāžu dalībniekam piešķir par 1991.gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī par barikāžu dalībnieku morālo un materiālo atbalstīšanu. To piešķir tikai tādai personai, kas nav apbalvota ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku jau ir apbalvoti ar 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, taču, ņemot vērā aizvien lielo cilvēku interesi godināt un izteikt pateicību par paveikto barikāžu laikā, Barikāžu piemiņas zīmes valde nolēma iedibināt pateicības rakstu.

Patlaban 1991.gada barikāžu dalībnieku biedrība saņēmusi vairāk nekā 450 ierosinājumus piešķirt šādus pateicības rakstus. Ierosinājumu par pateicības raksta piešķiršanu var iesniegt jebkura persona, izņemot pašu apbalvojamo.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu