Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja akadēmiķim Jānim Stradiņam astoņdesmit gadu jubilejā pasniedz Saeimas Prezidija Goda rakstu

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 10.decembrī, sveicot astoņdesmit gadu jubilejā, akadēmiķim Jānim Stradiņam pasniedza Saeimas Prezidija Goda rakstu par mūža ieguldījumu Latvijas zinātnes attīstībā un vēstures pētniecībā, kā arī nesavtīgo, uzticīgo un atbildīgo darbu mūsu valsts labā.

„Man ir liels gods jūs šodien apsveikt dzimšanas dienā, pateikties par jūsu valstisko stāju, toleranci, inteliģenci, asprātību, spēju būt gaišam, gudram un īpašam cilvēkam, jūs esat īstens goda vīrs un mums visiem ir neizsakāmi paveicies, ka jūs esat mūsu laikabiedrs! Varu droši teikt, ka Latvija ar jums lepojas,” uzrunājot akadēmiķi, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja.

S.Āboltiņa uzsvēra, ka Latvijai izšķirīgos brīžos sabiedrības skati vienmēr vērsušies akadēmiķa virzienā ― kā pie cilvēka, kurš izcili pārzina mūsu tautas likteņgaitas: „Gan tāpēc, ka ar akadēmiķa vērienu pētījāt un cēlāt gaismā mūsu zinātnes un ne tikai zinātnes vēstures faktus jau laikā, kad labais tonis bija uzskatīt, ka visa vēsture sākusies tikai 1917.gadā, gan tāpēc, ka piederat pie dzimtas, kura pati ir veidojusi Latvijas vēsturi.”

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

Dalies ar ziņu