Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja ar Zviedrijas vēstnieku pārrunā parlamentāro sadarbību

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa otrdien, 20.martā, tiekoties ar Zviedrijas Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Matu Stafansonu (Mats Staffansson), pārrunāja abu valstu parlamentāro sadarbību.

Puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Zviedrijas parlamentu sadarbība ir cieša un aktīva. S. Āboltiņa īpaši atzīmēja sekmīgo sadarbību tā dēvētajā NB8 valstu formātā, kurā tiekas parlamentu priekšsēdētāji no trim Baltijas valstīm un piecām Skandināvijas valstīm, tostarp Zviedrijas.

Saeimas priekšsēdētāja arī no jauna apliecināja, ka spēkā ir iepriekš izteiktais ielūgums Zviedrijas parlamenta priekšsēdētājam Pēram Vesterbergam (Per Westerberg) vizītē apmeklēt Latviju. Tāpat S. Āboltiņa kā efektīvu parlamentāro kontaktu formātu minēja sadarbību abu valstu parlamentu Eiropas lietu komisiju un Ārlietu komisiju līmenī.

Saeimas priekšsēdētāja sarunā pauda, ka viens no sekmīgākajiem Latvijas un Zviedrijas sadarbības piemēriem ir Rīgas Ekonomikas augstskola. Reformas izglītības jomā ir viena no Latvijas valdības prioritātēm, un Rīgas Ekonomikas augstskola ir labs paraugs mūsu valstī iegūstamai kvalitatīvai un konkurētspējīgai izglītībai, atzīmēja S. Āboltiņa.

Arī vēstnieks, akcentējot Rīgas Ekonomikas augstskolas piedāvātās izglītības augsto kvalitāti, darīja zināmu, ka šajā augstskolā patlaban studē jaunieši ne tikai no Baltijas valstīm, bet arī citām bijušās PSRS valstīm. Piemēram, šajā mācību gadā ar Zviedrijas valdības finansiālu atbalstu augstskolā studē jaunieši no Moldovas, Ukrainas, Gruzijas un Baltkrievijas, atzīmēja vēstnieks.

Pārrunājot Eiropas Savienības (ES) dienaskārtības aktuālos jautājumus, S. Āboltiņa darīja zināmu, ka tuvākajā laikā Saeimā tiks uzsākta jaunā ES Fiskālās disciplīnas līguma ratifikācija.

Fotogrāfijas no tikšanās

Video no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu