Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja pasniegs piemiņas zīmes barikāžu dalībniekiem Salaspilī

Otrdien, 1. martā, Latvijas neatkarības aizstāvjiem Salaspilī pasniegs 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa kopā ar 1991. gada barikāžu muzeja direktoru Renāru Zaļo svinīgā pasākumā šādas piemiņas zīmes pasniegs 48 Salaspils novada iedzīvotājiem vai viņu tuviniekiem.

1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir Latvijas Republikas valsts apbalvojums, kas izveidots, lai godinātu aktīvos Latvijas neatkarības aizstāvjus par 1991. gada janvārī un augustā parādīto drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, par ieguldījumu organizatoriskajā un apgādes darbā, kā arī tām personām, kuras morāli un materiāli atbalstīja barikāžu dalībniekus.

Apbalvojumus piešķir piemiņas zīmes valde Saeimas priekšsēdētāja vadībā. Valdē ir vēl četri locekļi – 1991. gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, rakstniece un žurnāliste Marina Kosteņecka, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis un Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996. gada 20. janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.

Piemiņas zīmei 1999. gadā ar īpašu likumu piešķirts valsts apbalvojuma statuss.

Svinīgais apbalvošanas pasākums notiks otrdien, 1. martā, plkst.19.00 Salaspilī, Salaspils novada kultūras namā „Rīgava”, Līvzemes ielā 7.

Apbalvojamo saraksts Salaspilī

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218
[email protected]

Dalies ar ziņu