Skip to main content

Saeimas priekšsēdētāja sarunā ar Austrijas vēstnieku akcentē sadarbības nozīmi starp nelielajām ES dalībvalstīm

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 15. februārī, tiekoties ar Austrijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Stefanu Pēringeru (Stefan Pehringer), akcentēja sadarbības nozīmi starp nelielajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kā arī Latvijas un Austrijas kontaktu veidošanu ekonomikas un kultūras jomā.

Austrijas vēstnieks tikšanās sākumā pauda prieku par iespēju Saeimā būt tieši laikā, kad Ēnu dienas ietvaros Latvijas parlamentā viesojas skolēni. „Šāda Ēnu diena ir lieliska iespēja jauniešiem pēc iespējas agrāk iepazīties ar parlamenta darbu, sekmējot uzticēšanos un izpratnes veidošanos par politikas procesu,” teica vēstnieks.

Arī Saeimas priekšsēdētājas un vēstnieka tikšanās laikā klāt bija četri jaunieši, kuri šajā dienā ēnoja S.Āboltiņu. Savukārt citas ēnas pirms tikšanās varēja klātienē vērot Saeimas priekšsēdētājas un Austrijas vēstnieka oficiālo sasveicināšanos un fotografēšanos.

Pārrunājot abu valstu sadarbību ES, puses bija vienisprātis par dalībvalstu divpusējo kontaktu īpašo lomu būtiskāko ES dienaskārtības jautājumu risināšanā. Ne visus ES izaicinājumus un problēmas iespējams atrisināt centrālo institūciju līmenī, tādēļ nepieciešami nepastarpināti kontakti starp dalībvalstīm.

S. Āboltiņa sarunā uzsvēra, ka Latvijas un Austrijas labās attiecību raksturo regulāra divpusējo politisko vizīšu apmaiņa, kā arī aktīva sadarbība kultūras un izglītības jomā. Saeimas priekšsēdētāja darīja zināmu, ka šī gada pavasarī iecerējusi oficiālā vizītē apmeklēt Austriju.

Sarunas gaitā S. Āboltiņa apliecināja Latvijas atvērtību Austrijas investīcijām un uzsvēra ekonomisko kontaktu stiprināšanas nozīmi. „Latvija ir veiksmes stāsts ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, tomēr būtiski turpināt mūsu valsts tautsaimniecības izaugsmi, un šajā jomā arī ekonomiskajai sadarbībai ar Austriju ir savs izaugsmes potenciāls,” teica S. Āboltiņa.

Tāpat tikšanās laikā puses īpaši akcentēja abu valstu ciešo sadarbību kultūras jomā. Latvija un Austrija ir nelielas valstis, tomēr tās abas spēj radīt pasaules līmeņa kultūras produktus, pauda S. Pēringers, īpaši uzsverot Austrijā strādājošo izcilo Latvijas mūziķu Marisa Jansona un Elīnas Garančas devumu.

Fotogrāfijas no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Sabiedrisko attiecību biroja
Preses dienests
Tālr.: +371 67087218, +371 261 36160
[email protected]

 

Dalies ar ziņu